Portfele cyfrowego juana dostępne w 6 chińskich bankach | Wiadomości | CrypS.

Portfele cyfrowego juana dostępne w 6 chińskich bankach

Michał Misiura
portfel na cyfrowego juana - pojawiły się fałszywki

Sześć chińskich banków rozpoczęło przyjmowanie wniosków o aktywację portfeli cyfrowych juanów od mieszkańców Pekinu i Szanghaju. Do tej pory były one dostępne wyłącznie dla wybranych osób lub jako wygrana w loterii.

Informacja wskazuje na to, że prace nad chińską cyfrową walutą banku centralnego (CBDC) nabierają tempa. Po szeregu lokalnych testów w Shenzhen, Suzhou, Pekinie i Chengdu oraz sprawdzeniu internetowych płatności, skala projektu wkracza na nowy etap.

Osoby chcące otrzymać portfel cyfrowego juana mogą udać się do jednego z banków, biorących udział w akcji, i złożyć wniosek. Procedura polega na zeskanowaniu kodu QR, dzięki czemu zgłoszenie zostaje przyjęte. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie przez Chiński Bank Centralny. Jeżeli urzędnicy uznają, że wnioskodawca spełnia wymagania, osoba ta otrzyma wiadomość tekstową z kolejnym kodem, dzięki któremu będzie mogła pobrać aplikację portfela. Nie ma informacji na temat czasu trwania tego procesu ani kryteriów, którymi kierują się rozpatrujący wnioski.

Wiadomo, że zgłoszenia przyjmuje 6 głównych państwowych banków w Szanghaju i Pekinie. Są to: Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China, Postal Savings Bank of China i Bank of Communications.

Coraz więcej miejsc do płatności cyfrowym juanem

Wraz z rozszerzeniem dostępu do testów nad cyfrowym juanem, wzrasta także liczba miejsc, w których można nim płacić. Jak podaje Sina, zaczynają akceptować je kolejne sklepy, jak np. szanghajskie domy towarowe Huijin (od 8 marca) lub znajdująca się w tym mieście księgarnia Dayin. Płatności cyfrowym juanem są dostępne także w automatach biletowych w metrze.

W kolejnych miejscach pojawiają się specjalne punkty kasowe biorące udział w testach. Limit dziennych płatności dla osób, które otrzymają cyfrowe portfele, wynosi obecnie 1000 juanów (około 600 złotych).

portfel na cyfrowego juana - pojawiły się fałszywki
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.