Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji | Wiadomości | CrypS.

Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji

Konrad Juszczyk
Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji

Wyobraź sobie, że już nigdy nie będziesz musiał używać hasła, ani nazwy użytkownika. Sieci takie jak ION służące do zdecentralizowanej identyfikacji tożsamości w łańcuchu bloków Bitcoin, mogą to urzeczywistnić.

ION od Microsoft

Microsoft ogłosił ukończenie ION v1, technologii zdecentralizowanego identyfikatora (DID). W maju 2019 roku korporacja ogłosiła rozwój ION, po czym programiści planowali przenieść się z sieci testowej do głównej w ciągu kilku miesięcy. ION od Microsoft ma umożliwić użytkownikom identyfikację w celu uzyskania dostępu do określonych informacji, bez weryfikacji w formie haseł i nazw użytkownika. Identyfikatory zarządzane przez ION są zdecentralizowane; jeśli konto zostanie usunięte, dostęp do usług powiązanych z kontem pozostanie w systemie. Sieć identyfikacyjna ION, może być kluczem do przyszłości, w której użytkownicy nie będą musieli już szukać haseł, e-maili i telefonów komórkowych w celu weryfikacji. Dla przykładu, aby zalogować się do poczty e-mail lub mediów społecznościowych w świecie, który używa ION, należy tylko zweryfikować, że jesteś właścicielem swojego konta DID i to wszystko.

Cieszymy się, że możemy poinformować, że wersja 1 ION jest ukończona i została uruchomiona w sieci głównej Bitcoin. Wdrożyliśmy węzeł ION w naszej infrastruktury produkcyjnej i współpracujemy w tym celu z innymi firmami i organizacjami. ION nie polega na scentralizowanych jednostkach, zaufanych walidatorach ani specjalnych tokenach protokołów. ION nie odpowiada nikomu poza tobą. – pisze Daniel Bucnher z Microsoftu 

Coś więcej o ION

ION opiera się na systemie węzłów i zgodnie z komunikatem prasowym, staje się przydatniejszy wraz ze wzrostem liczby uczestników. ION jest zdecentralizowaną siecią warstwy drugiej, działającą na szczycie łańcucha bloków Bitcoin. Ta sieć jest technologią podobną do Lightning, z tym wyjątkiem, że zamiast skupiać się na płatnościach, wykorzystuje blockchain bitcoina do tworzenia cyfrowych identyfikatorów w celu uwierzytelniania tożsamości online. Technologia od Microsoft pomaga uczynić sieć bardziej odporną i niezawodną oraz zapewnia operatorowi lepszą wydajność identyfikacji. Warto podkreślić, że przy projekcie uczestniczyły firmy takie jak: Casa, ConsenSys, Gemini, BitPay i Protocol Labs, a także zespoły Transmute i SecureKey.

ION

Każdy zainteresowany uruchomieniem ION może to zrobić za pośrednictwem zdalnego węzła lub pobierając go bezpośrednio na natywne urządzenie. Firma Microsoft opracowała interfejs programowania aplikacji (API) dla programistów, którzy chcieliby korzystać z usługi bez pobierania węzła lub portfela. Firma zbudowała również eksplorator do wyszukiwania identyfikatorów DID utworzonych w sieci.

Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.