Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 18.02.2021
  • Coinbase pośredniczył w ostatnich zakupach Tesli

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że gigant pojazdów elektrycznych – Tesla, zainwestował w BTC ogromną sumę 1,5 mld dolarów. Teraz okazuje się, że pośrednikiem w transakcji był Coinbase – największa amerykańska platforma do kupna i sprzedaży kryptowalut.

  • Rezerwacje na Travala za pomocą BNB już dostępne

Popularna platforma do rezerwacji lotów i hoteli „Travala” udostępniła możliwość płatności BNB, czyli tokenem od Binance.

  • Program pilotażowy szwedzkiej e-korony potrwa do 2022 roku

Szwedzki bank centralny, Riksbank, ogłosił przedłużenie programu pilotażowego cyfrowej korony. Badania nad CBDC skandynawskiego kraju potrwają do końca lutego 2022 roku.

  • Rangers FC właśnie otrzymał sponsora kryptowalutowego

Utytułowany klub piłkarski z Wielkiej Brytanii, czyli Rangers Football Club właśnie otrzymał sponsora kryptowalutowego jakim jest turecka giełda kryptowalut Bitci Technology. Współpraca potrwa do końca sezonu 2022–2023, a marka Bitci pojawi się na pasku klubu. W ramach umowy klub uruchomi również własny token kibica.

  • Bahamy wydały kartę do obsługi „Sand Dollara”

Bahamy podjęły próbę ułatwienia dostępu do swojej narodowej waluty cyfrowej – „Sand Dollar”. W tym celu ten wyspiarski kraj stworzył specjalną, przedpłaconą kartę do obsługi CBDC.

Giełda Poloniex jest obecnie w trybie konserwacji i jest niedostępna. Firma bada ten problem i ma informować użytkowników na bieżąco, gdy uzyska więcej informacji. 

  • 3 koreańskich hakerów wykradło ponad 1,3 mld USD

Amerykański Departament Sprawiedliwości oskarżył trzech Koreańczyków o kradzież ponad 1,3 miliarda dolarów w różnego rodzaju atakach. DOJ twierdzi, że stoją oni za rozległym, wartym wiele miliardów dolarów spiskiem cyberataku z Korei Północnej.

  • 19% przychodów od prywatnej firmy lotniczej pochodzi z BTC

Niedawno brytyjska prywatna firma lotnicza „PrivateFly” poinformowała, że w 2020 roku 19% swoich przychodów pochodziło od klientów, którzy zapłacili za bilety za pomocą bitcoina.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 18.02.2021
reklama
reklama