Coinbase pośredniczył w ostatnich zakupach Tesli | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pośredniczył w ostatnich zakupach Tesli

Zerelik Maciej
Coinbase - Interface - Tablet

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że gigant pojazdów elektrycznych – Tesla, zainwestował w BTC ogromną sumę 1,5 mld dolarów. Teraz okazuje się, że pośrednikiem w transakcji był Coinbase – największa amerykańska platforma do kupna i sprzedaży kryptowalut.

Do tej pory nie było jasne, kto pomógł Elonowi Muskowi w przeprowadzeniu tak ogromnych zakupów. Inwestycja producenta pojazdów elektrycznych została dokonana w pierwszym tygodniu lutego. Była jednak realizowana przez kilka dni, tak aby ograniczyć wpływ na rynek.

Transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem działu brokerskiego giełdy o nazwie Coinbase Prime. Firma wykorzystała zarówno zasoby ludzkie, jak i specjalne algorytmy handlowe, które podzieliły zlecenie Tesli. Podzielenie zlecenia na dużo mniejsze pozycje umieszczone w kilku pulach płynności pomogło zminimalizować wpływ na cenę.

Tesla, Inc, największy na świecie producent pojazdów elektrycznych, o kapitalizacji rynkowej 766 miliardów dolarów, stała się tematem dyskusji, odkąd zdecydowała się zainwestować w bitcoina swoje rezerwy. Firma alokowała w wirtualną walutę prawie 8% swoich rezerw gotówkowych. Ten ruch niemal natychmiastowo spowodował wzrost ceny BTC o 20 procent. Spółka w zgłoszeniu do SEC stwierdziła, że zainwestowała w sztandarową kryptowalutę dla „większej elastyczności, aby dalej dywersyfikować i maksymalizować zwroty z gotówki.”

Coinbase był też głównym partnerem podczas milionowych inwestycji MicroStrategy w 2020 roku. Dział brokerski działa jako pośrednik i zarabia na prowizji, realizując transakcje klientów bezpośrednio między dwiema stronami, a nie na giełdzie.

Coinbase - Interface - Tablet
reklama
reklama