Coinbase pośredniczył w ostatnich zakupach Tesli | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pośredniczył w ostatnich zakupach Tesli

Maciej Żerelik
Coinbase - Interface - Tablet

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że gigant pojazdów elektrycznych – Tesla, zainwestował w BTC ogromną sumę 1,5 mld dolarów. Teraz okazuje się, że pośrednikiem w transakcji był Coinbase – największa amerykańska platforma do kupna i sprzedaży kryptowalut.

Do tej pory nie było jasne, kto pomógł Elonowi Muskowi w przeprowadzeniu tak ogromnych zakupów. Inwestycja producenta pojazdów elektrycznych została dokonana w pierwszym tygodniu lutego. Była jednak realizowana przez kilka dni, tak aby ograniczyć wpływ na rynek.

Transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem działu brokerskiego giełdy o nazwie Coinbase Prime. Firma wykorzystała zarówno zasoby ludzkie, jak i specjalne algorytmy handlowe, które podzieliły zlecenie Tesli. Podzielenie zlecenia na dużo mniejsze pozycje umieszczone w kilku pulach płynności pomogło zminimalizować wpływ na cenę.

Tesla, Inc, największy na świecie producent pojazdów elektrycznych, o kapitalizacji rynkowej 766 miliardów dolarów, stała się tematem dyskusji, odkąd zdecydowała się zainwestować w bitcoina swoje rezerwy. Firma alokowała w wirtualną walutę prawie 8% swoich rezerw gotówkowych. Ten ruch niemal natychmiastowo spowodował wzrost ceny BTC o 20 procent. Spółka w zgłoszeniu do SEC stwierdziła, że zainwestowała w sztandarową kryptowalutę dla „większej elastyczności, aby dalej dywersyfikować i maksymalizować zwroty z gotówki.”

Coinbase był też głównym partnerem podczas milionowych inwestycji MicroStrategy w 2020 roku. Dział brokerski działa jako pośrednik i zarabia na prowizji, realizując transakcje klientów bezpośrednio między dwiema stronami, a nie na giełdzie.

Coinbase - Interface - Tabletreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.