Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży krypto z 08.01.2021
  • Wzrosty BTC przyczyną problemów technicznych czołowych giełd

Wzrost wartości BTC powyżej 40 tys. USD i ogromne zainteresowanie tą kryptowalutą przyczyniły się do problemów technicznych kryptowalutowych giełd Coinbase, Binance, Kraken i Gemini.

  • Dyrektor grayscale investemnts rezygnuje ze stanowiska

Grayscale Investments, która zarządza funduszami kryptowalutowymi o wartości ponad 25 miliardów dolarów, ogłosiła zmianę przywództwa. Nowym CEO firmy został Michael Sonnenschein, który pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego. Zastąpił założyciela Grayscale Barry’ego Silberta, który nadal będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego spółki-matki, Digital Currency Group (DCG).

  • Bitcoin warty więcej niż 20 uncji złota – 41,000 USD pokonane

Cena bitcoina (BTC) jest teraz dwukrotnie wyższa od historycznego rekordu wszech czasów w 2017 roku. Błyskawiczny wzrost cen BTC nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia, a jego najnowszy rekord wycenił zasób powyżej 20 uncji złota.

Niewiele terminów wyszukiwania kryptowalut zbliżyło się do swoich szczytów pomimo nowej hossy, ale Ethereum jest godnym uwagi wyjątkiem. Więcej ludzi szuka teraz słowa „Ethereum” niż kiedykolwiek wcześniej w jego historii. Poprzedni szczyt popularności wyszukiwanych haseł Ethereum przypadł na 13 stycznia 2018 roku.

  • 40 firm kryptowalutowych ubiega się o licencję w Austrii

Austriacki urząd nadzoru finansowego (FMA) poinformował, że otrzymał wnioski od 40 potencjalnych dostawców usług w zakresie aktywów cyfrowych, z czego 18 podmiotów uzyskało rejestrację.

  • Fińskie organy celne chcą sprzedać 1981 BTC

Fińskie organy celne chcą sprzedać bitcoiny w większości skonfiskowane w 2016 roku. Obecne aktywa mogą przynieść Ministerstwu Finansów Finalndii ponad 80 milionów dolarów.

Podsumowanie dnia w branży krypto z 08.01.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.