Bitcoin warty więcej niż 20 uncji złota - 41,000 USD pokonane | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin warty więcej niż 20 uncji złota – 41,000 USD pokonane

Redaktor: Albert Czajkowski
Bitcoin (BTC) warty więcej niż sztabka 20 uncji złota

Cena bitcoina (BTC) jest teraz dwukrotnie wyższa od historycznego rekordu wszech czasów w 2017 roku. Błyskawiczny wzrost cen BTC nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia, a jego najnowszy rekord wycenił zasób powyżej 20 uncji złota.

Według platform analitycznych wieczorem 7 stycznia Bitcoin po pokonaniu 39,000 dolarów, na krótki moment przebił psychologiczny poziom 40,000 dolarów. Podczas pisania artykułu kurs BTC wszedł na nowy ATH w wysokości 41,280 dolarów. Zamiast parabolicznego, krótkoterminowego wzrostu jak w 2017 roku, Bitcoin znajduje się na stałym kursie wzrostowym od marca ubiegłego roku. Od tego czasu nie przestał rosnąć pod względem dziennej wydajności, a sam rajd nie wykazuje nadal oznak ochłodzenia.

W branży Bitcoin często jest nazywany „cyfrowym złotem”, a ostatni szczyt cenowy tylko udowodnił tą tezę. Złoto jest obecnie sprzedawane na poziomie 1890 USD/uncja, więc aby nabyć 1 BTC potrzeba ponad 1 sztabkę złota 20 uncji. Pod względem wydajności Bitcoin osiągnął imponujące 378% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas gdy złoto zdołało zyskać tylko 21,6% w tym samym okresie.

Sekretarz i wiceprezes Fundacji DigiByte, Rudy Bouwman, powiedział: „Bitcoin stanie się tylko magazynem wartości, tak jak sztabki złota”.

Ten wzrost jest nieco inny niż w 2017 roku, ponieważ jest napędzany głównie przez instytucje, które w przeciwieństwie do handlowców detalicznych mają tendencję do utrzymywania aktywów długoterminowo, zamiast sprzedaży ich w celu uzyskania krótkoterminowego zysku.

To wydarzenie sprawia, że Bitcoin jest bardziej porównywalny ze złotem niż kiedykolwiek wcześniej. Gwałtownie rosnąca cena Bitcoina utrudnia krytykom kryptowalut zaprzeczenie, że jesteśmy świadkami dojrzewania zupełnie nowej klasy aktywów.

Bitcoin (BTC) warty więcej niż sztabka 20 uncji złotareklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.