Wzrosty BTC przyczyną problemów technicznych czołowych giełd | Wiadomości | CrypS.

Wzrosty BTC przyczyną problemów technicznych czołowych giełd

Mariusz Przepiórka
jak wybrać giełdę kryptowalut

Wzrost wartości BTC powyżej 40 tys. USD i ogromne zainteresowanie tą kryptowalutą przyczyniły się do problemów technicznych kryptowalutowych giełd Coinbase, Binance, Kraken i Gemini.

Problemy pojawiły się w czwartek, gdy rekordowa liczba klientów chciała kupić lub sprzedać BTC, którego wartość w ostatnim czasie osiąga kolejne szczyty. Najmocniej odczuli je klienci Coinbase, którzy w wielu miejscach informowali o braku dostępu do platformy transakcyjnej giełdy. Spółka zapewniała, że jest świadoma problemu i aktywnie pracuje nad przywróceniem pełnej funkcjonalności. O problemach technicznych giełdy Binance informował natomiast jej prezes Changpeng Zhao, który przypisywał je rekordowej wartości BTC i związanemu z tym gigantycznemu zainteresowaniu ze strony klientów.

Z problemami zmagała się także giełda Kraken, która została zmuszona do ograniczenia dostępu do określonych transakcji. O nadmiernym obciążeniu informowało również Gemini. W tym przypadku przedstawiciele spółki zapewniali, że nie doszło do przerw w dostępie, a jedynie wolniejszego funkcjonowania systemu z powodu nadmiernego obciążenia.

Po kilku godzinach trudności giełdy kolejno informowały o przywróceniu pełnej funkcjonalności. Kraken na swojej stronie internetowej wyjaśniał, że czas reakcji był wolniejszy niż zwykle z powodu awarii interfejsu programowania aplikacji. Kraken przypisał te problemy zbyt dużemu obciążeniu sieci i wskazał na nieoczekiwany wzrost liczby transakcji.

Ostra krytyka ze strony klientów giełd

Dla giełdy Coinbase był to już drugi kolejny dzień, w którym jej klienci napotkali na problemy techniczne. Tym razem zmagania o przywrócenie pełnej funkcjonalności trwały dwie godziny.  Zarówno Kraken, jak i Coinbase, znalazły się w ogniu krytyki ze strony klientów. To dwie najpopularniejsze platformy transakcyjne w Stanach Zjednoczonych, które w sytuacji wzmożonego zainteresowania kryptowalutami coraz częściej doświadczają trudności.

Zdaniem Jima Nevottiego, prezesa Sterling Trading Tech, BTC pobijający kolejne rekordy wartości wystawia infrastrukturę techniczną giełd na dużą próbę. Problemy takie jak brak możliwości uwierzytelniania kont i przerwy w dostępności przypisuje on wzrostowi zainteresowania rynkiem ze strony inwestorów detalicznych i instytucjonalnych.

jak wybrać giełdę kryptowalut
reklama
reklama