Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 07.09.2021
 • Znaczący wzrost instytucjonalnego zainteresowania bitcoinem
  W poniedziałek bitcoin pierwszy raz od czterech miesięcy przekroczył granicę 52 000 USD. To efekt znaczącego wzrostu popytu ze strony inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. Popyt detaliczny na BTC wzrastał od początku sierpnia 2021 roku, jednak popyt instytucjonalny przez pierwsze trzy tygodnie ubiegłego miesiąca nie odnotował wzrostów.
 • Cena Bitcoina spadła poniżej 47 000 $
  W ciągu dnia cena pierwszej kryptowaluty spadła w najgorszym momencie o 13%. Według Bybit skumulowany wolumen likwidacji na rynku terminowym wyniósł 3 miliardy dolarów. W chwili pisania tego tekstu obrót cyfrowym złotem wynosi blisko 47 000 USD.
 • EBC oficjalnie rozpoczyna badania nad cyfrowym euro
  Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił, że „zaczyna badać” cyfrowe euro, rozpoczynając dwuletnie badanie. Prezes EBC Christine Lagarde uważa, że bank powinien być gotowy do odpowiedzi na zapotrzebowanie ludzi na cyfrowe waluty i wymyślić europejskie rozwiązanie, które „nie zagraża całemu systemowi bankowemu”.
 • Ile straciłoby MicroStrategy gdyby kupiło złoto zamiast Bitcoina?
  Gdyby MicroStrategy zainwestowała w złoto, a nie w Bitcoina, początkowa inwestycja 2 miliardów dolarów straciłaby 80% swojej wartości. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni była by warta o 21% mniej. Dane z BitcoinTreasuries.org wskazują, że MicroStrategy posiada ponad 100 000 BTC lub 0,5% jego całkowitej podaży. Jak widać powyżej, inwestycja w BTC odnotowała wzrost o 376,34% w ciągu jednego roku.
 • Huobi wspiera fundusz skupiony na metaverse o wartości 25 mln USD
  Metaverse zyskuje na popularności wśród inwestorów instytucjonalnych, czego przykładem jest niedawne wsparcie funduszu skupiającego się na tej niszy.
 • Visa przybliży brazylijski sektor bankowy do kryptowalut
  Gigant płatniczy Visa zamierza rozszerzyć przyjęcie aktywów cyfrowych w Brazylii, w szczególności poprzez integrację tradycyjnych usług bankowych z kryptowalutami. Gigant planuje przetestować płatności bitcoinami w Brazylii i wydać kartę kredytową z cashbackiem w aktywach cyfrowych.
 • Chiny uruchomią pilotażowy projekt handlu zieloną energią
  Najwyższy organ planowania gospodarczego w Chinach dał zielone światło dla rozpoczęcia pilotażowego projektu wykorzystania technologii blockchain do handlu zieloną energią.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 07.09.2021
reklama
reklama