Ile straciłoby MicroStrategy gdyby kupiło złoto zamiast Bitcoina? | Wiadomości | CrypS.

Ile straciłoby MicroStrategy gdyby kupiło złoto zamiast Bitcoina?

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Bitcoin (BTC) warty więcej niż sztabka 20 uncji złota

Nieco ponad rok temu Bitcoin wciąż odrabiał straty po jednym z najgorszych spadków w historii. W tym samym czasie pierwsza kryptowaluta miała wejść w nową erę adopcji, która doprowadzi ją do nowych rekordów wszech czasów w ciągu najbliższych miesięcy.

Bitcoin przeszedł drogę od dołka w 2020 roku wynoszącego około 3700 dolarów za BTC, przez 10 000 dolarów we wrześniu 2020 roku, aż do 52 600 dolarów w momencie pisania tego tekstu. Moneta udowodniła, że jest jednym z najlepiej radzących sobie aktywów dekady, oferując inwestorom 478% zysku od połowy ubiegłego roku. Mniej więcej w tym czasie, swoje pierwsze Bitcoiny kupowała firma MicroStrategy. Jej CEO, Michael Saylor, świętował wczoraj tę decyzję za pośrednictwem Twittera.

Według Saylora, światowa gospodarka zmierza w kierunku inflacji ze względu na politykę monetarną przyjętą przez główne banki centralne. To właśnie dlatego też zdecydował się on ulokować dużą część zasobów firmy w Bitcoinie.

Przy podejmowaniu decyzji, czy będzie to albo złoto, czy Bitcoin, dyrektor wybrał to drugie ze względu na jego cechy. Saylor jest znanym bykiem Bitcoina i jak na razie jego inwestycja się opłaciła.

Jak widać w tweecie CEO, gdyby MicroStrategy zainwestowała w złoto, a nie w Bitcoina, początkowa inwestycja 2 miliardów dolarów straciłaby 80% swojej wartości. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni była by warta o 21% mniej.

Dane z BitcoinTreasuries.org wskazują, że MicroStrategy posiada ponad 100 000 BTC lub 0,5% jego całkowitej podaży. Jak widać powyżej, inwestycja w BTC odnotowała wzrost o 376,34% w ciągu jednego roku.

BTC i MicroStrategy wyprzedają NASDAQ i SP500

Dodatkowe dane dostarczone przez Ecoinometrics sugerują korelację pomiędzy wynikami akcji MicroStrategy (MSRT) a ceną Bitcoina. Odkąd firma zaczęła inwestować w kryptowalutę, jej akcje wzrosły o 428%. Bitcoin i MicroStrategy zdołały NAWET prześcignąć dwa najważniejsze indeksy giełdowe, NASDAQ i SP500. Od czasu wejścia MicroStrategy w świat blockchaina, pierwszy z nich odnotował 68,3% zysku, podczas gdy drugi 54,8%.

MicroStrategy stało się też wyznacznikiem ceny BTC dla wielu firm, banków i funduszy hedgingowych, które chcą legalnie uzyskać ekspozycję na kryptowalutę. Swoje pozycje w firmie mają giganci tacy jak BlackRock, Capital Group, Morgan Stanley, The Vanguard Group i inni.

Niektórzy w społeczności mają jednak podejrzenia co do firmy. Wielu twierdzi, że firma “zdumpuje” swoje BTC, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Saylor jednak wielokrotnie mówił, że planuje hodlować Bitcoina “na zawsze”

Bitcoin (BTC) warty więcej niż sztabka 20 uncji złotareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.