Ile straciłoby MicroStrategy gdyby kupiło złoto zamiast Bitcoina? | Wiadomości | CrypS.

Ile straciłoby MicroStrategy gdyby kupiło złoto zamiast Bitcoina?

Zerelik Maciej
Bitcoin (BTC) warty więcej niż sztabka 20 uncji złota

Nieco ponad rok temu Bitcoin wciąż odrabiał straty po jednym z najgorszych spadków w historii. W tym samym czasie pierwsza kryptowaluta miała wejść w nową erę adopcji, która doprowadzi ją do nowych rekordów wszech czasów w ciągu najbliższych miesięcy.

Bitcoin przeszedł drogę od dołka w 2020 roku wynoszącego około 3700 dolarów za BTC, przez 10 000 dolarów we wrześniu 2020 roku, aż do 52 600 dolarów w momencie pisania tego tekstu. Moneta udowodniła, że jest jednym z najlepiej radzących sobie aktywów dekady, oferując inwestorom 478% zysku od połowy ubiegłego roku. Mniej więcej w tym czasie, swoje pierwsze Bitcoiny kupowała firma MicroStrategy. Jej CEO, Michael Saylor, świętował wczoraj tę decyzję za pośrednictwem Twittera.

Według Saylora, światowa gospodarka zmierza w kierunku inflacji ze względu na politykę monetarną przyjętą przez główne banki centralne. To właśnie dlatego też zdecydował się on ulokować dużą część zasobów firmy w Bitcoinie.

Przy podejmowaniu decyzji, czy będzie to albo złoto, czy Bitcoin, dyrektor wybrał to drugie ze względu na jego cechy. Saylor jest znanym bykiem Bitcoina i jak na razie jego inwestycja się opłaciła.

Jak widać w tweecie CEO, gdyby MicroStrategy zainwestowała w złoto, a nie w Bitcoina, początkowa inwestycja 2 miliardów dolarów straciłaby 80% swojej wartości. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni była by warta o 21% mniej.

Dane z BitcoinTreasuries.org wskazują, że MicroStrategy posiada ponad 100 000 BTC lub 0,5% jego całkowitej podaży. Jak widać powyżej, inwestycja w BTC odnotowała wzrost o 376,34% w ciągu jednego roku.

BTC i MicroStrategy wyprzedają NASDAQ i SP500

Dodatkowe dane dostarczone przez Ecoinometrics sugerują korelację pomiędzy wynikami akcji MicroStrategy (MSRT) a ceną Bitcoina. Odkąd firma zaczęła inwestować w kryptowalutę, jej akcje wzrosły o 428%. Bitcoin i MicroStrategy zdołały NAWET prześcignąć dwa najważniejsze indeksy giełdowe, NASDAQ i SP500. Od czasu wejścia MicroStrategy w świat blockchaina, pierwszy z nich odnotował 68,3% zysku, podczas gdy drugi 54,8%.

MicroStrategy stało się też wyznacznikiem ceny BTC dla wielu firm, banków i funduszy hedgingowych, które chcą legalnie uzyskać ekspozycję na kryptowalutę. Swoje pozycje w firmie mają giganci tacy jak BlackRock, Capital Group, Morgan Stanley, The Vanguard Group i inni.

Niektórzy w społeczności mają jednak podejrzenia co do firmy. Wielu twierdzi, że firma „zdumpuje” swoje BTC, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Saylor jednak wielokrotnie mówił, że planuje hodlować Bitcoina „na zawsze”

Bitcoin (BTC) warty więcej niż sztabka 20 uncji złota
reklama
reklama