Znaczący wzrost instytucjonalnego zainteresowania bitcoinem | Wiadomości | CrypS.

Znaczący wzrost instytucjonalnego zainteresowania bitcoinem

Mariusz Przepiórka
Wieloryby BTC gromadzą bitcoiny

W poniedziałek bitcoin pierwszy raz od czterech miesięcy przekroczył granicę 52 000 USD. To efekt znaczącego wzrostu popytu ze strony inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. Popyt detaliczny na BTC wzrastał od początku sierpnia 2021 roku, jednak popyt instytucjonalny przez pierwsze trzy tygodnie ubiegłego miesiąca nie odnotował wzrostów.

Zwiększone zainteresowanie Bitcoinem

Ostatni cotygodniowy raport dotyczący przepływów aktywów cyfrowych, opublikowany przez CoinShares, wskazuje na gwałtowny wzrost zainteresowania produktami inwestycyjnymi BTC ze strony inwestorów instytucjonalnych. Kryptowaluta przyciągnęła w ubiegłym tygodniu inwestycje instytucjonalne o wartości około 59 mln USD. W ogólnym ujęciu produkty inwestycyjne związane z kryptowalutami odnotowały w tym czasie dopływ środków o wartości około 98 mln USD. Oprócz BTC, dużym zainteresowaniem w ubiegłym tygodniu cieszyły się również ETH, SOL, ADA, DOT i XRP.

Według raportu CoinShares, dopływ 59 mln USD w stronę BTC może wskazywać na potencjalną zmianę sentymentu wśród inwestorów. To pierwszy tak duży dopływ środków po ośmiu tygodniach ograniczania inwestycji. Powodzeniem cieszy się SOL (13,2 mln USD w ubiegłym tygodniu), która podwoiła wartość inwestycji. Łączna wartość aktywów pod zarządem wzrosła z 15 mln USD do 44 mln USD w ubiegłym tygodniu.

ETH również na fali wznoszącej

W poprzednim raporcie CoinShares zwracał uwagę na rekordowy dopływ środków związany z produktami inwestycyjnymi Cardano. Kryptowaluta ADA przyciągnęła w ostatnim tygodniu sierpnia 2021 roku środki o wartości ponad 10 mln USD. Najnowsze dane od CoinShares wskazują, że instytucjonalne zainteresowanie rynkiem kryptowalut jest teraz bardziej zdywersyfikowane. Altcoiny stanowią obecnie 35% wszystkich inwestycji w aktywa cyfrowe. Inwestorzy instytucjonalni zaczęli również dywersyfikować swoje portfele poprzez inwestycje w ETH, SOL, ADA i XRP.

Raport wskazuje, że ETH już trzeci tydzień z rzędu notuje dopływ środków, tym razem w wysokości 14,4 mln USD. Udział ETH w rynku wynosi rekordowe 28%, co dowodzi, że choć niektórzy inwestorzy mają obawy związane z protokołem, jego znaczenie nadal rośnie. Inne altcoiny, takie jak ADA, DOT i XRP odnotowały znaczące dopływy środków w wysokości odpowiednio 6,5 mln USD, 2,7 mln USD i 1,2 mln USD.

Wieloryby BTC gromadzą bitcoiny
reklama
reklama