Huobi wspiera fundusz skupiony na metaverse o wartości 25 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Huobi wspiera fundusz skupiony na metaverse o wartości 25 mln USD

Konrad Juszczyk
Huobi Ventures wspiera fundusz skupiony na metaverse o wartości 25 mln USD

Metaverse zyskuje na popularności wśród inwestorów instytucjonalnych, czego przykładem jest niedawne wsparcie funduszu skupiającego się na tej niszy.

Fundusz OP Crypto Capital Management

Venture capital od Huobi wsparł uruchomienie wartego 25 milionów dolarów funduszu OP Crypto Capital Management, którego struktura będzie koncentrować się na inwestycjach w DeFi, Web 3.0 i metaverse. Finansowanie zapewniły również Galaxy Digital, Digital Currency Group, The Brooker Group oraz Mirana Ventures. Warto podkreślić, że OP jest kierowany przez Davida Gana, czyli byłego dyrektora Huobi, który odgrywał istotną rolę w różnych aspektach działalności giełdy, w tym w jej głównej strategii inwestycyjnej jako dyrektor. Pełnił również funkcję dyrektora zarządzającego w Huobi Labs, która inkubuje firmy blockchain na wczesnym etapie rozwoju.

Szczegóły funduszu

Gan powiedział, że chce odróżnić swój fundusz od innych, wypełniając lukę między założycielami z USA a społecznościami kryptograficznymi z Azji. Fundusz OP Crypto Capital Management chce skupić swoją uwagę na firmach wprowadzających interoperacyjność i bardziej unikalne doświadczenia do metawersu. W Metaverse użytkownicy mogą tworzyć i handlować zasobami cyfrowymi. W przyszłości koncepcja Metaverse rozszerzy rzeczywistość rozszerzoną na blockchain. W rezultacie użytkownicy będą mogli kupować i handlować zasobami cyfrowymi oraz tworzyć własne tokenizowane zasoby.

Projekty takie jak Decentraland są dobrym przykładem firm, w które fundusz chciałby wspierać. Wyżej wymieniona gra pozwala użytkownikom gromadzić się w świecie online, w którym użytkownicy mogą kupować kawałki ziemi. Gan postawił już pierwsze kroki w szerszej przestrzeni metaverse, inwestując w oparty na Solanie projekt metaverse Stardust, który pozwala twórcom tworzyć gry z zasobami blockchain.

Chcemy, aby przedmioty w grze były przenoszone między metaversami, a do tego potrzebna jest infrastruktura, pozwalająca na to. Ostatecznie ludzie szukają bardziej niszowych i skoncentrowanych doświadczeń. Gry przyniosą pierwszych 100 milionów użytkowników w branży. Metawszechświaty, tokeny społecznościowe, wirtualna rzeczywistość zwiększą tę liczbę do miliarda. – wyjaśnił założyciel fundacji.

Huobi Ventures wspiera fundusz skupiony na metaverse o wartości 25 mln USD
reklama
reklama