Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.12]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia cryps grudzień

Prawdopodobnie największa australijska giełda kryptowalut, jaką jest BTC Markets ujawniła nazwiska i adresy e-mail ponad 270 000 swoich klientów za pośrednictwem kampanii marketingowej.

  • Dochód górników bitcoinów przekroczył 500 mln USD

Przychody górników Bitcoin w listopadzie wyniosły około 521 mln USD, czyli o prawie 48% więcej niż w październiku. Z 521 milionów dolarów, które zarobili w listopadzie, prawie 55 milionów dolarów pochodziło z opłat transakcyjnych. To najwyższy wynik od stycznia 2018 roku.

  • Kaspersky Lab opracował system głosowania oparty na blockchainie

Specjaliści z Kaspersky Lab zaprezentowali zdalny elektroniczny system głosowania oparty na rosyjskich algorytmach kryptograficznych. Wciąż rośnie znaczenie głosowania elektronicznego, które oszczędza na organizacji wyborów, automatyzuje procesy i zmniejsza ryzyko manipulacji wynikami.

  • OKEx nie będzie już blokował wypłat środków

Giełda bitcoinów OKEx naprawi luki w procesach wewnętrznych, aby zapobiec powtórzeniu się sytuacji z zawieszeniem wypłat. Firma uruchomi nowy plan przejrzystości w nadchodzących miesiącach. Umożliwi to użytkownikom kontrolowanie adresów portfeli w dowolnym momencie.

  • Kanada może uruchomić CBDC wcześniej, niż oczekiwano

COVID-19 może zmusić Bank Kanady do uruchomienia CBDC wcześniej, niż wcześniej oczekiwano. Według zastępcy gubernatora Banku Kanady przewidywany spadek liczby transakcji gotówkowych napędzanych przez COVID-19 następował szybciej, niż spodziewał się bank. Może to skłonić bank do wydania CBDC wcześniej, niż pierwotnie planowali.

  • Wirtualny tor w grze sprzedany za 223 tys. USD

Rynek tokenów NFT cały czas się rozwija. Teraz na aukcji zostały sprzedane udziały w torze wyścigowym w grze opartej na blockchainie (F1 Delta Time). Koszt ich zakupu to ponad 9 milionów tokenów REVV (ok. 223 000 USD).

  • Abchazja roi się od nielegalnych górników

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Abchazji oraz specjaliści ds. Nadzoru energetycznego zidentyfikowali 14 farm górniczych, które w ciągu tygodnia nielegalnie zużywały energię elektryczną. Funkcjonariusze organów ścigania łącznie znaleźli ponad 1600 urządzeń do wydobywania kryptowalut.

  • Pierwszy ukarany walidator Ethereum 2.0

Jeden z walidatorów stracił część stawki za korupcję w sieci. Otrzymał on mandat w wysokości 0,25 ETH. W momencie pisania jego saldo jest poniżej 32 ETH, więc nie może uczestniczyć w zwolnieniu bloku. W pierwszej fazie premiery Ethereum 2.0 zdecydowano się złagodzić sankcje za pojedyncze incydenty. Z czasem wysokość grzywny powróci do 1 ETH.

  • BIS ogłasza pomyślne testy projektu CBDC

Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), wraz z operatorem infrastruktury rynku finansowego, SIX i Narodowym Bankiem Szwajcarii, ogłosił dzisiaj, że organizacje z powodzeniem zakończyły wspólny eksperyment weryfikujący koncepcję w celu zintegrowania tokenizowanych aktywów cyfrowych i pieniędzy banku centralnego .

podsumowanie dnia cryps grudzieńreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.