Kawałek wirtualnego toru w grze sprzedany za 223 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Kawałek wirtualnego toru w grze sprzedany za 223 tys. USD

Zerelik Maciej
tokeny nft tor w grze

Rynek tokenów NFT cały czas się rozwija. Teraz na aukcji zostały sprzedane udziały w torze wyścigowym w grze opartej na blockchainie. Koszt ich zakupu to ponad 9 milionów tokenów REVV (ok. 223 000 USD).

Grą o której mowa jest F1 Delta Time, opracowana przez Animoca Brands oraz jej kawałek toru Circuit de Monaco. Udziały zostały sprzedane w postaci niewymiennego tokena NFT.

Zwycięzca aukcji zapłacił 9 081 752 REVV (obecnie warte 375,56 ETH, czyli około 223 000 USD). Jest to prawdopodobnie największy do tej pory zakup NFT.

„Jest to najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono za gamingowy token NFT, token NFT znanej marki i potencjalnie każde NFT”

-twierdzi Animoca Brands.

Czym są tokeny NFT?

W przeciwieństwie do „zwykłych” tokenów kryptowalutowych, NFT zawiera informacje identyfikacyjne zapisane w smart kontraktach. Dane te sprawiają, że każdy token NFT jest inny i niepowtarzalny. NFT może reprezentować wszystko, co może być zdigitalizowane – od dzieł sztuki, po towary w grze. Ceny takich tokenów są napędzane przez ich unikalność i rzadkość.

W przypadku F1 Delta Time przez NFT są reprezentowane wszystkie podstawowe aktywa gry. Wirtualny tor Circuit de Monaco składa się z 330 takich tokenów podzielonych na cztery poziomy – od „Rare” do „Apex”. Każdy z tych tokenów reprezentuje udział w wirtualnym torze, dając właścicielowi zestaw przywilejów. Ten sprzedany token reprezentuje poziom „Apex”, a jego właściciel odzyska 5% wszystkich opłat za grę i 4,2% od plonów ze stakingu depozytów graczy – oba wypłacone w tokenach REVV.

„Kawałek toru to niewymienny token (NFT) stanowiący ułamek 5% własności toru Circuit de Monaco wewnątrz gry Blockchain F1® Delta Time”

– wyjaśnia Animoca Brands.

Spółka zauważyła, że ostatnia sprzedaż znacząco przekroczyła nie tylko kwotę zapłaconą za pierwszy oficjalny token Formuły 1 – który był najdroższym NFT w 2019 roku – ale również ustanowiła nowy, ogólny rekord cenowy.

 

tokeny nft tor w grze
reklama
reklama