Kawałek wirtualnego toru w grze sprzedany za 223 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Kawałek wirtualnego toru w grze sprzedany za 223 tys. USD

Redakcja
tokeny nft tor w grze

Rynek tokenów NFT cały czas się rozwija. Teraz na aukcji zostały sprzedane udziały w torze wyścigowym w grze opartej na blockchainie. Koszt ich zakupu to ponad 9 milionów tokenów REVV (ok. 223 000 USD).

Grą o której mowa jest F1 Delta Time, opracowana przez Animoca Brands oraz jej kawałek toru Circuit de Monaco. Udziały zostały sprzedane w postaci niewymiennego tokena NFT.

Zwycięzca aukcji zapłacił 9 081 752 REVV (obecnie warte 375,56 ETH, czyli około 223 000 USD). Jest to prawdopodobnie największy do tej pory zakup NFT.

“Jest to najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono za gamingowy token NFT, token NFT znanej marki i potencjalnie każde NFT”

-twierdzi Animoca Brands.

Czym są tokeny NFT?

W przeciwieństwie do “zwykłych” tokenów kryptowalutowych, NFT zawiera informacje identyfikacyjne zapisane w smart kontraktach. Dane te sprawiają, że każdy token NFT jest inny i niepowtarzalny. NFT może reprezentować wszystko, co może być zdigitalizowane – od dzieł sztuki, po towary w grze. Ceny takich tokenów są napędzane przez ich unikalność i rzadkość.

W przypadku F1 Delta Time przez NFT są reprezentowane wszystkie podstawowe aktywa gry. Wirtualny tor Circuit de Monaco składa się z 330 takich tokenów podzielonych na cztery poziomy – od “Rare” do “Apex”. Każdy z tych tokenów reprezentuje udział w wirtualnym torze, dając właścicielowi zestaw przywilejów. Ten sprzedany token reprezentuje poziom “Apex”, a jego właściciel odzyska 5% wszystkich opłat za grę i 4,2% od plonów ze stakingu depozytów graczy – oba wypłacone w tokenach REVV.

“Kawałek toru to niewymienny token (NFT) stanowiący ułamek 5% własności toru Circuit de Monaco wewnątrz gry Blockchain F1® Delta Time”

– wyjaśnia Animoca Brands.

Spółka zauważyła, że ostatnia sprzedaż znacząco przekroczyła nie tylko kwotę zapłaconą za pierwszy oficjalny token Formuły 1 – który był najdroższym NFT w 2019 roku – ale również ustanowiła nowy, ogólny rekord cenowy.

 

tokeny nft tor w grzereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.