Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.11]

Michał Misiura
podsumowanie dnia 9.11 Kryptowaluty
  • Liczba krypto-bankomatów na świecie wzrosła do 11699.

Liczba kryptowalutowych bankomatów rośnie w szybkim tempie. Na początku tego roku było ich ledwie 6372. Teraz liczba krypto-bankomatów to 11699. Ponad 70% urządzeń znajduje się w USA. Polska zajmuje 5 miejsce w Europie – w naszym kraju znajdziemy 67 maszyn

CrypS: Liczba krypto bankomatów rośnie z roku na rok

  • Wolumen XRP osiąga 37 mld USD w III kwartale.

Wolumen obrotu Ripple bije rekordy, osiągając 37 mld USD w III kwartale 2020 roku. Tym samym Ripple umacnia swoją pozycję najwyżej wycenianego krypto-jednorożca.

CrypS: Wolumen XRP na 3 kwartał rośnie do rekordowych 37 mld USD

  • UE proponuje usunąć szyfrowanie end-to-end z komunikatorów. Pretekstem przestępczość.

Rada Ministrów Unii Europejskiej proponuje rezolucję ws. zakazu szyfrowania end-to-end w komunikatorach takich jak WhatsApp i  Signal. Zakaz ma pomóc organom ścigania, jednak stanowi kolejne ograniczenie prywatności.

Beincrypto: Encryption Features on Privacy Coins and Apps a Growing Target for EU Regulators

  • CBDC w Norwegii? Bank centralny mówi „Nie ma pilnej potrzeby”.

Szefowa Banku Norwegii – Ida Wolden Bache powiedziała, że perspektywa emisji krajowego CBDC jest odległa. Pomimo zapewnień urzędników, że e-waluta nie jest niczym pilnym, Norwegia prowadzi związane z nią badania od 4 lat.

Cryptonomist: Norway, the state cryptocurrency can wait

  • New Jersey reguluje branżę kryptowalut

Nowa ustawa o nazwie „Digital Asset and Blockchain Technology Act”  przybliża amerykański stan w stronę regulacji kryptowalut. Firmy z branży będą nadzorowane przez Departamnt Bankowości i Ubezpieczeń New Jersey.

Finance Magnates: New Jersey Introduces Digital Asset and Blockchain Technology Act

podsumowanie dnia 9.11
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.