Liczba krypto bankomatów rośnie z roku na rok | Wiadomości | CrypS.

Liczba krypto bankomatów rośnie z roku na rok

Konrad Juszczyk
bitomat

Obecnie na świecie znajduje się 11699 urządzeń umożliwiających kupno i sprzedaż kryptowalut. Liczba ta urosła o ponad 80% w porównaniu z rokiem 2019.

CoinATMRadar wykazał, że liczba krypto-bankomatów na świecie wyniosła w styczniu 6372, a w chwili pisania artykułu jest to aż 11699. Takie urządzenia są instalowane w tempie prawie 24 jednostek dziennie, czyli około 1 na godzinę. To podkreśla tylko rozwój i zapotrzebowanie na kryptowaluty. Znaczący wzrost liczby tych maszyn w 2020 roku świadczy o rosnącym zainteresowaniu kryptowalutami wśród osób prywatnych i firm. Najlepszym przykładem ekspansji tej właśnie branży jest finansowy gigant PayPal, który chce umożliwić płatności kryptowalutowe wszystkim użytkownikom platformy.

coinatmradar

źródło: https://coinatmradar.com/charts/growth/

Gdzie znajdziemy bankomaty kryptowalutowe?

Zdecydowana większość bankomatów kryptowalutowych znajduje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest ich aż 9259, czyli 79,2%. Ostatni rok był jednak bardzo intensywny dla rozwoju kryptowalut na całym świecie. Według CoinATMRadar, Polska jest na 5 miejscu w Europie z 67 maszynami. Na pierwszym miejscu wśród europejskich państw znajduje się Wielka Brytania z ilością 268 krypto-bankomatów. Urządzenia znajdziemy łącznie w 70 krajach.

kryptobankoat

źródło: https://coinatmradar.com/charts/geo-distribution/

Lwia część wszystkich tworzonych krypto-bankomatów przypadła Genesis Coin oraz General Bytes, a najpopularniejsi operatorzy urządzeń to kolejno Coinflip (9,9%), Bitcoin Deptop (9,8%) i CoinCloud (9,2%). Z polskich operatorów posiadamy Shitcoins Club z Adamem Gramowskim na czele, jednak 17 maszyn zostało skonfiskowanych przez niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin) ze względu na ich rygorystyczne zasady.

bitomatreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.