Podawał się za bug huntera. Okradł giełdę Kraken na kilka milionów USD | Wiadomości | CrypS.

Podawał się za bug huntera. Okradł giełdę Kraken na kilka milionów USD

kraken

Giełda kryptowalut Kraken ujawniła niedawno, że w wyniku krytycznego błędu bezpieczeństwa doszło do kradzieży środków o wartości co najmniej 3 milionów dolarów. Choć środki użytkowników nie były zagrożone, incydent wywołał burzę w świecie kryptowalut i podkreślił rosnące zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem.


  • Błąd bezpieczeństwa wykryty przez samozwańczego badacza bezpieczeństwa umożliwił kradzież środków o wartości 3 milionów dolarów z zasobów giełdy Kraken,
  • Pomimo kradzieży, żadne środki użytkowników nie były zagrożone.

Incydent z udziałem badacza bezpieczeństwa

9 czerwca br. anonimowy bug hunter zgłosił krytyczny błąd w systemie bezpieczeństwa giełdy Kraken.

Jednak, jak twierdzi Nick Percoco (dyrektor ds. bezpieczeństwa w Kraken), badacz ten wykorzystał błąd, aby wypłacić środki o wartości ponad 3 milionów dolarów.

Incydent ten wywołał kontrowersje, gdyż człowiek ten zażądał nagrody za zwrócenie skradzionych funduszy, co Kraken uznał za wymuszenie.

W reakcji na wspomniany incydent jedna z najstarszych amerykańskich giełd, stwierdziła, że skradziona kryptowaluta pochodziła bezpośrednio z jej skarbca, a nie z kont użytkowników.

Platforma ta podkreśliła, iż takie działania nie są typowe dla etycznych hakerów, którzy zazwyczaj działają w celu ujawnienia luk w zabezpieczeniach bez żądania nagród.

Problem rosnącej liczby ataków na kryptowaluty

Rok 2024 może okazać się jeszcze bardziej niebezpieczny dla branży kryptowalut niż 2023. W pierwszym kwartale 2024 roku hakerzy ukradli zasoby cyfrowe o wartości 542,7 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku.

Raport “2024 Crypto HackHub Report” przygotowany przez Merkle Science wskazuje, że główną przyczyną rosnącej liczby exploitów są wycieki kluczy prywatnych, a nie exploity związane z inteligentnymi kontraktami.

Co ciekawe, według tego samego raportu, straty związane z lukami w inteligentnych kontraktach spadły o 92% do 179 milionów dolarów w 2023 roku w porównaniu z oszałamiającymi 2,6 miliardami dolarów w 2022 roku.

Mimo to, ponad 55% zhakowanych zasobów cyfrowych w 2023 roku zostało utraconych w wyniku wycieku klucza prywatnego.

krakenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.