Po upadku Silvergate to ten bank stał się liderem w branży kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Po upadku Silvergate to ten bank stał się liderem w branży kryptowalut

jaki portfel kryptowalut wybrać? Banki

Silvergate był bankiem w USA, który chętnie obsługiwał firmy z rynku kryptowalut. Problem w tym, że parę miesięcy temu upadł. Jego miejsce na rynku zajmuje powoli pewna instytucja z siedzibą w Pensylwanii.


Bank upadł, niech żyje bank!

Customers Bank to bank z siedzibą w Pensylwanii, który został założony w 1997 roku jako New Century Bank. W 2011 roku zmieniono jego nazwę na obecną. Nas interesuje o tyle, że powoli staje się bankiem kryptowalutowych firm, które działają w USA.

Powyższe nie dzieje się bez powodu. Platforma płatnicza banku, Customers Bank Instant Token (CBIT), umożliwia bowiem klientom z rynku blockchaina transferowanie dolarów z taką samą szybkością, jak ma to miejsce w przypadku blockchaina. Do tego system ten działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu (czyli też jak łańcuch bloków). Funkcja ta powinna sprawić, że bank będzie zyskiwał na znaczeniu na rynku i przekona do siebie większą liczbę klientów.

Szanse banku na sukces urosły po upadku Silvergate czy Signature Bank, które zostały zmuszone do ogłoszenia bankructwa z powodu wycofania z nich pieniędzy przez deponentów. Zresztą na tym polu Customers Bank co najmniej intryguje.

Jednym z kluczowych czynników wyróżniających bank na tle konkurencji jest właśnie podejście do zarządzania ryzykiem. W przeciwieństwie do Silvergate i Signature Bank, Customers Bank przechowuje depozyty w USD, zamiast inwestować pieniądze w papiery wartościowe lub pożyczki. Ma to swoje konsekwencje – w przypadku masowych wypłat środków przez klientów bank może spełnić wszelkie takie żądania i nie generować przy tym własnych strat.

Inni gracze powalczą o tron po Silvergate?

Teraz o Customers Bank robi się głośniej, co może jednak doprowadzić do tego, że o kryptowalutową klientelę powalczą także i inne podmioty. Według Diogo Moniki, współzałożyciela Anchorage Digital, wręcz istnieje potrzeba większej liczby alternatyw i banków, które wspierają rynek kryptowalut.

Do tego sukces bohatera tego tekstu sprawi, że jego działalności bliżej przyjrzą się regulatorzy. Może to oznaczać problemy.

Nie zmienia to faktu, że rynek kryptowalut może pomóc w rozwoju mniejszym, regionalnym bankom. Te, jak widać, chętniej otwierają rachunki blockchainowym startupom niż giganci rynku.

jaki portfel kryptowalut wybrać?

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.