Petycja społeczności XRP do Białego Domu | Wiadomości | CrypS.

Petycja społeczności XRP do Białego Domu

Redakcja
bialy dom xrp petycja ripple

Członkowie społeczności XRP zwrócili się do rządu USA z petycją o uznanie tokena jako waluty, a nie jako papieru wartościowego.

Według członków społeczności sprawa sądowa, którą Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła przeciwko Ripple’owi, miała destrukcyjny wpływ na wartość aktywa. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej, spowodowała ona, że w ciągu zaledwie kilku dni kapitalizacja rynkowa XRP spadła z 40 mld USD do nieco ponad 10 mld USD.

“Zadaniem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jest ochrona inwestorów. Złożyła ona jednak niepoważny pozew, twierdząc, że kryptowaluta XRP, która została już uznana za walutę przez FinCEN, jest papierem wartościowym. W wyniku tego działania rynek tej waluty, liczący 40 miliardów dolarów, gwałtownie się załamuje, ponieważ firmy walczą o utrzymanie zgodności z przepisami. Z rynku wypływają miliardy dolarów i, co najważniejsze, setki tysięcy zwykłych Amerykanów – tych właśnie Amerykanów, których SEC ma chronić – doznają nieodwracalnych szkód i strat”.

Spadek wartości XRP spowodował też utratę trzeciej pozycji w rankingu. Tether zajął pozycję XRP i uplasował się tuż zaraz za Bitcoinem i Ethereum.

W petycji podkreślono, że spór sądowy zmusił wiele giełd m.in Bittrex, Coinbase, do zawieszenia handlu tokenem. Giełdy podjęły te działania, aby zapewnić zgodność z przepisami.

SEC nie ochronił amerykańskich inwestorów

Pozew doprowadził też do strat wśród amerykańskich przedsiębiorców. Wg twórców petycji winny temu jest właśnie SEC, ponieważ nie wypełnił on swojej głównej misji – ochrony inwestorów. Co więcej, FinCEN już wcześniej stwierdził, że XRP nie jest papierem wartościowym tylko walutom.

Od pojawienia się wieści o pozwie SECu przeciwko Ripple Labs, natywna kryptowaluta firmy zmaga się z niemałymi problemami.
Bardzo mocno ucierpiała kapitalizacja rynkowa projektu. Token XRP spadł z 3 pozycji na 4, ustępując miejsca Tetherowi. Ogromnego, ponad 70-procentowego spadku doświadczyła też cena monety.

bialy dom xrp petycja ripplereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.