Nowy portfel od PayPal ma zostać wkrótce uruchomiony | Wiadomości | CrypS.

Nowy portfel od PayPal ma zostać wkrótce uruchomiony

Konrad Juszczyk
Rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na PayPal - 242 miliony dolarów (USD)

PayPal spodziewa się wyjść poza zwykłe „kupuj, sprzedawaj i przechowuj” w dziedzinie biznesu związanego z kryptowalutami. CEO firmy, Dan Schulman powiedział, że nowy projekt jest już „kodowany” i planuje się, że zostanie w pełni wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Nowość od PayPal

W ciągu kilku najbliższych miesięcy PayPal zamierza uruchomić własny portfel kryptowalutowy w USA. Mówił o tym szef firmy, Dan Schulman podczas telekonferencji po omówieniu wyników drugiego kwartału 2021 roku. Portfel od giganta finansowego będzie oferował oszczędności o wysokiej wydajności, wczesny dostęp do środków wpłat bezpośrednich, możliwość przesyłania wiadomości, „dodatkowe funkcje kryptograficzne” i wiele innych. Schulman powiedział, że każdy portfel będzie „unikalny, napędzany przez zaawansowaną sztuczną inteligencję z możliwością uczenia maszynowego”.

Jak wyglądał Q2 dla firmy

PayPal poinformował w swoim raporcie, że ma ponad 400 milionów aktywnych kont użytkowników, z całkowitym wolumenem płatności 311 miliardów dolarów w drugim kwartale 2021 roku. Przychody z transakcji PayPal w drugim kwartale wzrosły o 17% do 5,80 mld USD z 4,95 mld USD w poprzednim okresie. Venmo, czyli firma płatnicza należąca do PayPal, która uruchomiła handel kryptowalutami w kwietniu, miała około 58 miliardów dolarów w łącznym wolumenie płatności za drugi kwartał 2021 roku, z 76 milionami aktywnych kont. Warto dodać, że na początku tego miesiąca PayPal ogłosił, że zwiększy limit zakupów kryptowalut dla niektórych użytkowników z siedzibą w Stanach Zjednoczonych z 20 000 USD do 100 000 USD.

Rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na PayPal - 242 miliony dolarów (USD)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.