Paxful usuwa z oferty Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Paxful usuwa z oferty Ethereum

Redakcja
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Dyrektor generalny Paxful Ray Yousef poinformował klientów w biuletynie e-mailowym, że platforma wstrzyma obrót Ethereum o godzinie 15:00 (MSC) 22 grudnia.


W jego oświadczeniu możemy przeczytać:

Największym problemem na świecie jest apartheid ekonomiczny. Jest to korzeń wszelkiego ludzkiego bólu. Chcę zobaczyć świat, w którym bitcoin uwolni miliardy ludzi powstrzymywanych przez ten zły system, zwłaszcza niepotrzebnie cierpiących ludzi z Globalnego Południa. Dlatego stworzyłem Paxful – aby wypełnić tę misję.

Dlaczego Paxful usuwa Ethereum?

Yousef wymienił również konkretne powody wycofania Ethereum:

  • Zmiana algorytmu z Proof-of-Work na Proof-of-Stake, która spowodowała, że druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta straciła swoją wyjątkowość i upodobniła się do cyfrowej formy fiatów,
  • brak decentralizacji i kontrola Ethereum przez małą grupę osób;
  • wiele miliardów dolarów w scamach, pomimo kilku udanych przypadków użycia ekosystemu.

Według prezesa Paxful, nieuczciwe projekty stworzone dzięki możliwości tokenizacji “ukradły cenny moment bitcoina” i kosztowały zwolenników cyfrowego złota “kilka lat wstecz”.

Nie jesteśmy idealni, ale zawsze będziemy robić to, co właściwe, nawet jeśli jest to niepopularne i kosztuje nas pieniądze.

Przypomnijmy, że w grudniu Yousef wezwał właścicieli bitcoinów do samodzielnego przechowywania kryptowaluty zamiast korzystania z scentralizowanych giełd.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.