Oto plan Elona Muska wobec płatności na X. Ten system stworzy nowych milionerów

Elon Musk Twitter

Zapowiadane zmiany w ekosystemie platformy X, którą w październiku 2022 roku przejął Elon Musk, w dalszym ciągu posuwają się do przodu. Jedną z kluczowych funkcjonalności, na której priorytetowo zależy miliarderowi, jest wprowadzenie kompletnego systemu płatności, który by zastępował użytkownikom dawnego Twittera potrzebę korzystania z tradycyjnych usług bankowych.


  • Wczoraj poznaliśmy kolejne szczegóły w tej sprawie. Jak przekazał dyrektor ds. płatności w X – Christopher Stanley – serwis uruchomi specjalną opcję przechowywania środków na jego platformie,
  • Użytkownicy będą mogli także uzyskać specjalne odsetki z tego tytułu, co będzie generowało im dochód pasywny. Ponadto zyskają na tym twórcy treści na X, którzy postanowią je monetyzować.

Co z płatnościami na X?

Plan CEO Tesli, by uczynić z X „super-aplikację do wszystkiego”, zaczyna nabierać pierwszych poważnych kształtów. Elon Musk niedawno informował, że już w połowie stanów USA udało się pozyskać ex. Twitterowi niezbędne pozwolenia na świadczenie usług z zakresu przekazów pieniężnych.

Wczoraj natomiast dyrektor ds. płatności w X – Christopher Stanley – uchylił nieco więcej rąbka tajemnicy w kwestii tego, co szykuje gigant social mediów. Dotychczas słyszeliśmy jedynie o możliwości nagrania naszych ulubionych twórców treści na X w formie przesyłania im napiwków. To jednak nie koniec. Włodarze platformy mają na celu uczynienie jej prawdziwą alternatywą dla banków, z których korzystamy na co dzień.

Osoby korzystające z X zyskają możliwość deponowania swoich środków w ramach specjalnego portfela – X Wallet – a ponadto będą mogli transferować je do innych użytkowników za pośrednictwem opcji X Payments. Wspomniano także o opcji zarabiania odsetek od swoich środków na koncie, czyli nawet nie ma po co trzymać pieniędzy na lokatach!

Stanley napisał również, że wdrożona zostanie opcja płatności za różne produkty i usługi, coś za wzór Apple Pay.

Oczywiście w dalszym ciągu otrzymujemy doniesienia o systemie bazującym na walutach fiducjarnych. Co dalej z kryptowalutami? Elon Musk niedawno przyznał, że już dawno powinno się wprowadzić płatności dogecoinem, czyli jego ulubionym cyfrowym aktywem, ale mówił to w kontekście Tesli.

Jak wiadomo, ekscentryczny miliarder lubi wodzić wszystkich za nos i nie odsłaniać swoich kart aż do ostatniej chwili (podobnie było przecież z kupnem Twittera za 44 mld USD w 2022 roku).

Pod koniec 2023 roku powiedział, że „nie poświęca zbyt wiele swojej uwagi kryptowalutom”. Czy faktycznie tak jest?

Dlaczego nowy system na X jest ważny?

Zakładając, że zapowiedziane integracje systemu płatniczego z platformą X faktycznie dojdą do skutku, możemy mówić o wielu benefitach tego rozwiązania. Posiadanie w jednym miejscu komunikatora, przestrzeni do interakcji społecznej oraz usługi bankowej to jedno.

Inną sprawą jest to, że opiniotwórcze osoby, które regularnie udzielają się na tym serwisie i posiadają wielu obserwatorów, zyskują dodatkową opcję monetyzacji swoich treści. Dzięki płynności finansowej użytkowników wynikającej z tego, że będą mogli posiadać zdeponowany kapitał w portfelach na X, zarabianie na publikowanych treściach nabierze zupełnie nowego wymiaru.

To szansa zmieniająca życie dla twórców X. Nadchodzi monetyzacja, która stworzy MILIONERÓW. Żadna platforma nie zapłaci twórcom więcej niż X

– komentuje Alex Finn, znana postać biznesu aktywnie udzielająca się w tym serwisie.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->