Wirus Dexphot dotknął 80 000 urządzeń (cryptojacking) | Ostrzeżenie | CrypS.

Wirus Dexphot dotknął 80 000 urządzeń (cryptojacking)

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Od momentu pierwszego wykrycia w październiku 2018 roku Dexphot mógł zaifnekować 80 000 urządzeń. O wirusie nie słyszy się zbyt często z uwagi na dużą trudność jego wykrycia. 

Dexphot jest szkodliwym oprogramowaniem służącym do cryptojackingu, czyli potajemnego wydobywania kryptowalut dzięki kradzionej mocy obliczeniowej. Komputery dotknięte wirusami z tej grupy, działają wolniej i szybciej się zużywają. Cryptojacking nie pozostawia jednak zazwyczaj żadnych innych śladów. Zwykle niewykrywalny przez antywirusy, w przypadku Dexphota osiągnął szczyt umiejętności „krycia się”.

Dexphot ma warstwy szyfrowania, zaciemniania i losowych plików. Dzięki temu wykryty przez oprogramowanie antywirusowe zmienia swój wzorzec na inny i unika usunięcia. Ponadto Dexphot przyjmuje inne nazwy zadań w regularnych odstępach czasu. Zazwyczaj zakaża systemy, które są już zainfekowane przez oprogramowanie ICLoader. Często jest też ukryty w ściąganych plikach.

Więcej na temat cryptojackingu oraz sposobów na niego, we wpisie: Cryptojacking – sekretne kopanie kryptowalut

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.