Uwaga na Bitcoin Revolution i Profit Revolution | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Bitcoin Revolution i Profit Revolution

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed oszustwami z rodziny fałszywych botów tradingowych. Bitcoin Revolution i jego młodsza wersja Profit Revolution to scam’y, które dają zarobić bardzo dużo, ale jedynie ich twórcom.

Nazwa Bitcoin Revolution pojawiała się na czarnych listach regulatorów finansowych z całego świata. Ostrzegały przed nią zagraniczne odpowiedniki polskiej Komisji Nadzoru Finansowego z Belgii, WłochWielkiej Brytanii.

W przypadku oszustw takich jak Bitcoin Revolution, większość z nich podaje na swoich stronach, że bitcoiny zarabia dla nas robot lub bot tradingowy. Zyski mają być generowane przez automat, czyli specjalny algorytm, który kupuje bitcoiny tanio, a sprzedaje drożej. Możemy poddać to testowi z logiki: jeżeli ktoś posiada tego rodzaju unikalne rozwiązanie, które jest w 100% skuteczne i całkowicie bezpieczne, dlaczego miałby się nim dzielić? Przyjmując, że zainwestuje 250 dolarów i będzie otrzymywał 30% zysku dziennie, już po roku zostanie multimilionerem.

Bitcoin Revolution – oszustwo z grupy wielu podobnych

Fragment strony Bitcoin Revolution z domeny bitcoinrevolution.org/pl/
Fragment strony Bitcoin Revolution z domeny bitcoinrevolution.org/pl/
Fragment strony Bitcoin Revolution z domeny securewealthygains.com/bitcoinrevolution/
Fragment strony Bitcoin Revolution z domeny securewealthygains.com/bitcoinrevolution/

Pomimo działań nadzorców, które obejmują czasem także blokadę domen, Bitcoin Revolution ciągle pojawia się na nowo pod kolejnymi adresami. W jednej chwili może działać wiele identycznych stron, atakujących osoby na całym świecie. Istnieją także dziesiątki odmian tego oszustwa, które różnią się jedynie nazwą oraz kosmetycznymi zmianami w wyglądzie. Wśród nich możemy wymienić m.in. młodszą wersję Bitcoin Revolution, czyli Profit Revolution oraz wiele, wiele innych, takich jak:

 • Bitcoin Profit
 • Bitcoin Era
 • Bitcoin Trader
 • Bitcoin Billionaire
 • Bitcoin Evolution
 • Bitcoin Compass
 • Bitcoinwisdom
 • Bitcoin Future
 • Bitcoin Rush
 • Bitcoin Bank
 • Bitcoin Embassy
 • Crypto Bank
 • Crypto Genius
 • Cryptosoft

Mnogość podobnych witryn wynika z faktu, że strony te nie są własnością pojedynczej grupy. Korzysta z nich wielu fałszywych brokerów. Bitcoin Revolution, Profit Revolution i Bitcoin Trader nie są bowiem niczym innym niż panelem logowania, z którego przechodzimy do strony obsługiwanej przez nieuczciwy dom maklerski.

Fałszywy broker zamiast bitcoina

Według informacji podawanych na stronach takich jak Bitcoin Revolution, Profit Revolution lub Bitcoin Evolution, są to platformy do czerpania zysków z handlu bitcoinem. Ich użytkownik ma zarabiać przez sam fakt wpłacenia pieniędzy. Zazwyczaj minimalny depozyt to 250 dolarów. Zyski, które obiecuje strona, mają sięgać zaś nieraz powyżej 1000 dolarów dziennie. Szkoda, że jest to nieprawda.

Bitcoin Revolution i podobne oszustwa nie mają nic wspólnego z bitcoinem ani żadnym innym rynkiem inwestycyjnym. Pieniądze po przelaniu na platformę trafiają prosto do kieszeni stojących za nią osób. Zyski widziane na platformie są czysto wirtualne. Inwestor nie ma możliwości ich wypłacić.

Kto stoi za tym oszustwem? Są to fałszywi brokerzy Forex, którzy wyłudzają pieniądze pod pozorem ich inwestowania. Bitcoin Revolution to jedynie kolejny kanał, dzięki któremu mogą dotrzeć do nowych ofiar. W jednej chwili z podobnych stron może korzystać wielu różnych fałszywych brokerów. To na jakiego trafimy, zależy najczęściej od tego jak znaleźliśmy się na witrynie Bitcoin Revolution.

Bitcoin Revolution – reklamy na Facebooku

Na reklamy Bitcoin Revolution i Profit Revolution możemy trafić w mediach społecznościowych. Zazwyczaj sponsorowany post na Facebooku będzie zachęcał nas do przeczytania artykułu o tym jak, któraś ze znanych publicznych osób, zdobyła fortunę na rynku kryptowalut. Po kliknięciu w link, znajdziemy się na stronie imitujące wiarygodne źródło informacji, np. Parkiet.com lub Money.pl. Wszystkie linki z artykułu i witryny będą prowadzić jednak do strony, którą reklamuje artykuł. Zazwyczaj ma on formę wywiadu.

Wykorzystywane publiczne osoby różnią się w zależności od kraju. Innych celebrytów zobaczymy będąc mieszkańcami Wielkiej Brytanii, a innych jeżeli przebywamy w Indonezji. W Polsce pojawiali się w nich m.in. Robert Lewandowski, Szymon Hołownia, Andrzej Duda, czy Kuba Wojewódzki. Na ich miejscu może znaleźć się dowolna znana osoba, której nazwisko skłoni nas do przejścia na nieuczciwą platformę.

Innym miejscem promowania takich scam’ów są strony z fałszywymi opiniami takie jak kryptoportal.pl lub apnews.com.

Bitcoin Revolution – nasza ocena

Bitcoin Revolution, Profit Revolution, Bitcoin Trader, Bitcoin Evolution i jakiekolwiek warianty tych nazw to oszustwa finansowe. Wykorzystują one niewielką wiedzę społeczeństwa na temat kryptowalut. Inwestowanie wiąże się zawsze z ryzykiem utraty środków. Jeżeli ktoś nie wspomina o zagrożeniach, obiecuje bardzo wysoki zysk oraz twierdzi, że nie chce nic w zamian – trafiłeś na oszustwo.

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta i pierwsze praktyczne wykorzystanie technologii blockchain, która umożliwia transfer wartości w Internecie. Ten rewolucyjny wynalazek znajduje wykorzystanie w wielu dziedzinach. Także w spekulacji. Aby zarabiać na zmiennym kursie bitcoina trzeba jednak posiadać wiedzę oraz doświadczenie. Pozwalające ominąć ten etap rozwiązania w większości przypadków okazują się oszustwami. Nie ważne czy są pozornie darmowe tak jak Bitcoin Revolution, czy też płatne (wskazówki inwestycyjne, niesprawdzone szkolenia, sygnały itd. itp.).

Na inwestowaniu w kryptowaluty traci większość angażujących się w nie osób. Na fałszywych platformach inwestycyjnych tracą praktycznie wszyscy, którzy z nich skorzystali.


Więcej na temat oszustw takich jak Bitcoin Revolution przeczytasz w tekście Robert Lewandowski ujawnia prawdę – jak rozpoznać SCAM cz. 1.

ostrzeżenie kryptowaluty scam

Bitcoin Revolution i Profit Revolution - FAQ

Czym jest Bitcoin Revolution (Profit Revolution)?

Bitcoin Revolution jak i Profit Revolution to platformy tradingowe, które twierdzą, że oferują użytkownikom możliwość zarabiania na handlu Bitcoinem. W praktyce jednak, wszystko wskazuje na to, że jest to SCAM, czyli oszustwo finansowe.

Dlaczego Bitcoin Revolution jest uważane za SCAM?

Wielu użytkowników zgłasza, że po wpłaceniu środków na platformę Bitcoin Revolution, mają problemy z ich wypłaceniem. Dodatkowo, strona używa manipulacyjnych technik, takich jak fałszywe opinie i obietnice nieprawdopodobnych zysków, aby nakłonić użytkowników do zdeponowania pieniędzy.

Czy mogę zarobić na Bitcoin Revolution?

Chociaż Bitcoin Revolution obiecuje wysokie zyski, wiele dowodów sugeruje, że jest to oszustwo. Zawsze należy dokładnie zbadać platformę handlową przed zdeponowaniem jakichkolwiek środków.

Co powinienem zrobić, jeśli straciłem pieniądze na Bitcoin Revolution?

Jeśli straciłeś pieniądze na Bitcoin Revolution, powinieneś zgłosić to odpowiednim organom, takim jak Komisja Nadzoru Finansowego i Policja. Możesz również skonsultować się z prawnikiem, aby dowiedzieć się, jakie masz opcje prawne na odzyskanie środków.

Jak mogę uniknąć oszustw, takich jak Bitcoin Revolution?

Aby uniknąć oszustw, zawsze dokładnie badaj platformy handlowe przed zdeponowaniem środków. Unikaj platform, które obiecują nieprawdopodobne zyski, używają manipulacyjnych technik, lub mają wiele negatywnych opinii. Zawsze inwestuj tylko tyle, ile jesteś gotów stracić.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.