Uwaga na BTCM (btcmexchange.com) i Bitcoin Formation | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na BTCM (btcmexchange.com) i Bitcoin Formation

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Uwaga na fałszywą platformę tradingową BTCM oraz kolejną odmianę scamu Bitcoin Era/Profit, występującą pod nazwą Bitcoin Formation.

BTCM

  • STRONA: btcmexchange.com

Btcmexchange.com to scam, który nie wypłaca środków użytkowników. Informacje na temat tej platformy otrzymaliśmy w zgłoszeniu na naszej stronie. Giełda BTCM nie udostępnia żadnych informacji na temat kraju, z którego działa ani spółki, która odpowiada za środki klientów. Jej strona jest dostępna w języku angielskim oraz dwóch odmianach języka chińskiego. Można wnioskować więc, że osoby odpowiedzialne za uruchomienie tego oszustwa są mieszkańcami Azji.

Bitcoin Formation

  • STRONA: bitcoin-formation.club

Bitcoin Formation to nowa odmiana oszustwa z rodziny Bitcoin Era / Bitcoin Profit. Reklamy wykorzystujące wizerunek celebrytów ściągają ruch do artykułów o „zarabiania na bitcoinach”, z których przechodzi się na stronę scamu. Tego rodzaju oszustwa pełnią funkcję panelu logowania, po którym trafiamy na konto obsługiwane przez jednego z fałszywych brokerów Forex. Po wpłaceniu środków ich odzyskanie jest praktycznie niemożliwe. Pozytywne opinie i recenzje, które można znaleźć w sieci są tworzone na zlecenie oszustów.

9 marca Bitcoin Formation trafiło na listę ostrzeżeń francuskiego nadzoru finansowego (AMF). 

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz