Portfel Shitcoin kradnie hasła i klucze | Ostrzeżenie | CrypS.

Portfel Shitcoin kradnie hasła i klucze

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Shitcoin Wallet jest rozszerzeniem przeglądarki Chrome, z którego korzysta ponad 2000 osób. Według ostatnich doniesień, program ma wstrzykiwać złośliwe oprogramowanie Java Script kradnąc hasła do innych portfeli i kont użytkownika. 

O odkryciu poinformował Harry Denley, ekspert z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Portfel pobiera mnóstwo plików javascript ze zdalnego serwera i następnie wstrzykuje szkodliwe kody do komputera użytkownika. Przeszukuje otwarte karty w przeglądarce i szuka stron giełd kryptowalut oraz innych portfeli sieciowych. Dane uwierzytelniające głównych platform kryptograficznych, w tym Binance, MyCryptoWallet i wielu innych są gromadzone, a następnie przesyłane na zdalny serwer oznaczony jako „erc20wallet.tk”. Domena ta znajduje się na wyspie Tokelau w Nowej Zelandii.

Shitcoin pisał sam o sobie, że jest portfelem do przechowywania Ethereum i tokenów opartych na standardzie ERC-20. Ma być rozszerzeniem kompatybilnym z głównymi przeglądarkami. Firma podaje, że korzysta z niego około 2000 osób. Jak dotąd nie pojawiły się doniesienia o wykorzystaniu skradzionych przez portfel danych.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.