Cyberprzestępcy stosują ulepszoną technikę cryptojackingu | Ostrzeżenie | CrypS.

Cyberprzestępcy stosują ulepszoną technikę cryptojackingu

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Hollowing, czyli w tłumaczeniu na polski drążenie, to technika ataku, która sprawia, że cryptojacking jest jeszcze trudniejszy do wykrycia. 

Według doniesień trzech badaczy z firmy Trend Micro, hakerska kampania wykorzystująca tę taktykę dosięgnęła użytkowników w wielu krajach na całym świecie. Plik wstrzyknięty do komputera ofiary działa jako dropper i kontener dla złośliwego oprogramowania. Sam w sobie nie jest szkodliwy do momentu aktywacji. Zanim to nastąpi nie wykryje go żaden antywirus.

Plik zawiera część głównych funkcji, jednak nie będzie działać bez wyzwalacza. Może nim być określony zestaw komend wiersza poleceń. Po zakończeniu szkodliwego działania plik znowu staje się zwykłym plikiem. W ten sposób hollowing (lub drążenie) może w niewykrywalny sposób prowadzić cryptojacking na zainfekowanych komputerach.

Cryptojacking czyli potajemne wydobywanie kryptowalut na zainfekowanych komputerach nie jest już tak popularne jak kilka lat temu, ale cyberprzestępcy zajmujący się tym procederem stali znacznie bardziej wyspecjalizowani. Więcej na temat tego rodzaju ataków oraz informacje na temat środków zapobiegawczych, znajdziesz tutaj: Cryptojacking – sekretne kopanie kryptowalut.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.