Bitconnect powraca. Tym razem jako Etherconnect | Ostrzeżenie | CrypS.

Bitconnect powraca. Tym razem jako Etherconnect

Redaktor: Albert Czajkowski

bitconnect 2 czyli piramida finansowa etherconnect Zagrożenia

Ostrzegamy przed nową piramidą finansową Etherconnect. Jej nazwa i logo to nie jedyne związki z Bitconnect. Twórcy scamu odwołują się do niego bezpośrednio na swojej stronie.

Bitconnect ze słynnym Carlosem Matosem zatonęło ostatecznie w 2018 roku. Mniej więcej od tego czasu toczyły się postępowania przeciwko osobom promującym piramidę. Niestety nie zakończyły się one żadnym wyrokiem skazującym (chociaż jest szansa, że zmieni to australijski sąd). Nie wiadomo czy Etherconnect to dzieło tych samych ludzi. Na jego stronie nie znajdziemy informacji o osobach, które odpowiadają za projekt. Jest na niej jednak bezpośrednie odwołanie do spuścizny poprzednika:

Etherconnect to nowa zaktualizowana platforma Bitconnect Limited z siedzibą w Estonii i Wielkiej Brytanii. Platforma została zaprojektowana tak, aby zapewniać inwestorom, handlowcom i użytkownikom wiele możliwości i korzyści w celu codziennego zarabiania. – czytamy na stronie etherconnect.io.

Z dalszej części opisu dowiadujemy się, że Etherconnect to połączenie platformy kryptowalutowej i protokołów DeFi oraz zarządzania. “Etherconnect łączy ze sobą możliwość stabilnego zarobku w bardzo niestabilnym środowisku.” – czytamy dalej. Oprócz stakingu, farmingu i miningu, istotnym składnikiem platformy jest shitcoin ECC. Na CoinGecko możemy znaleźć jeden projekt o takiej nazwie (jednak nie koniecznie musi to być ten sam token), jego 24-godzinny wolumen obrotu to 48 dolarów.

Nie ma żadnych dowodów na to, że Etherconnect generuje jakiekolwiek dochody. Pomimo informacji o siedzibach w Wielkiej Brytanii i Estonii, firma nie figuruje w żadnych rejestrach. Adres spółki to wirtualne biuro. Do tego odwołuje się ona do potwierdzonej piramidy finansowej oraz pozyskuje środki w sposób typowy dla piramidy (system poleceń, budowa teamów sprzedażowych itd. itp.). Wynik tego równania może być tylko jeden – polecamy trzymać oszczędności z dala od Etherconnect. 

Na poprawę nastroju dorzucamy słynne wystąpienie Carlosa Matosa (jeśli jesteście ciekawi co słychać u niego teraz, zajrzyjcie TUTAJ):

bitconnect 2 czyli piramida finansowa etherconnectreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.