Sąd odrzucił pozew zbiorowy przeciwko BitConnect | Wiadomości | CrypS.

Sąd odrzucił pozew zbiorowy przeciwko BitConnect

Mariusz Przepiórka
bitconnect upadł pozew zbiorowy

Po dwóch latach postępowania sąd na Florydzie oddalił pozew zbiorowy przeciwko BitConnect. Pozew zbiorowy powstał w roku 2018 z połączenia kilku skarg złożonych przeciwko tej spółce. Przypomnijmy, że BitConnect było platformą kryptowalutową, która okazała się piramidą finansową.

Początkowo strona pozwana składała się z większej liczby osób, ale od stycznia 2020 roku pozew dotyczył już tylko 3 osób: Trevona Browna (aka Trevona Jamesa), Ryana Hildretha i Tannera Foxa. Prowadzący sprawę sędzia Middlebrooks wezwał stronę powodową do przedstawienia argumentów przemawiających za kontynuowaniem procesu.

Zdaniem sędziego, wyjaśnienia nie zawierały jednak wystarczających przesłanek, by trzech pozwanych potraktować inaczej niż Glenna Arcaro i Ryana Maasena. Arcaro i Maasen zostali wyłączeni ze sprawy we wrześniu ubiegłego roku. W efekcie sędzia zwolnił wspomnianą trójkę z roli pozwanych i oddalił cały pozew. Co ciekawe, stronę powodową reprezentowała kancelaria Silver Miller, która zajmuje się również pozwem zbiorowym w sprawie OneCoin. Być może nie jest przypadkiem, że sprawa OneCoin również nie toczy się w kierunku pożądanym przez poszkodowanych.

W pozwie nie było też żadnych wzmianek na temat Carlosa.

bitconnect upadł pozew zbiorowyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.