Sąd odrzucił pozew zbiorowy przeciwko BitConnect | Wiadomości | CrypS.

Sąd odrzucił pozew zbiorowy przeciwko BitConnect

Mariusz Przepiórka
bitconnect upadł pozew zbiorowy

Po dwóch latach postępowania sąd na Florydzie oddalił pozew zbiorowy przeciwko BitConnect. Pozew zbiorowy powstał w roku 2018 z połączenia kilku skarg złożonych przeciwko tej spółce. Przypomnijmy, że BitConnect było platformą kryptowalutową, która okazała się piramidą finansową.

Początkowo strona pozwana składała się z większej liczby osób, ale od stycznia 2020 roku pozew dotyczył już tylko 3 osób: Trevona Browna (aka Trevona Jamesa), Ryana Hildretha i Tannera Foxa. Prowadzący sprawę sędzia Middlebrooks wezwał stronę powodową do przedstawienia argumentów przemawiających za kontynuowaniem procesu.

Zdaniem sędziego, wyjaśnienia nie zawierały jednak wystarczających przesłanek, by trzech pozwanych potraktować inaczej niż Glenna Arcaro i Ryana Maasena. Arcaro i Maasen zostali wyłączeni ze sprawy we wrześniu ubiegłego roku. W efekcie sędzia zwolnił wspomnianą trójkę z roli pozwanych i oddalił cały pozew. Co ciekawe, stronę powodową reprezentowała kancelaria Silver Miller, która zajmuje się również pozwem zbiorowym w sprawie OneCoin. Być może nie jest przypadkiem, że sprawa OneCoin również nie toczy się w kierunku pożądanym przez poszkodowanych.

W pozwie nie było też żadnych wzmianek na temat Carlosa.

bitconnect upadł pozew zbiorowy
reklama
reklama