Opłaty transakcyjne w Ethereum spadły do wartości z lipca 2021 r. | Wiadomości | CrypS.

Opłaty transakcyjne w Ethereum spadły do wartości z lipca 2021 r.

Maciej Żerelik
ethereum

W miarę jak rynek się ochładza, zaczęły też spadać opłaty za transakcje Ethereum. W rzeczywistości powróciły one do poziomu z lipca ubiegłego roku.


Świetnie obrazuje to poniższy wykres. W dniu 1 maja opłaty osiągnęły rekordowy poziom 200 USD, jednak od tego czasu gwałtownie spadły i obecnie oscylują w okolicach 3,70 USD.

opłaty eth
źródło: Coinmetrics

W chwili pisania tego tekstu w przypadku zwykłego transferu ETH z adresu na adres zapłacimy 0,53 dolara.

opłaty etherum
źródło: Etherscan

Transakcje na Uniswap oraz na rynku NFT Opensea kosztują około 4-5 USD. Przekazanie tokenów ERC-20 będzie kosztowało użytkownika nieco ponad 1 USD.

Niższe opłaty wpłynęły na przychody górników Ethereum, które również spadły do poziomu z połowy lata 2021 r.

zarobki górników eth
źródło: Glassnode

W ostatnim czasie maleje również liczba adresów z saldem przekraczającym 10 000 ETH.

Przypominamy, że w sierpniu ma zostać uruchomiona „bomba trudności”. Rozwiązanie to ma zachęcić do przejścia na PoS, dzięki czemu górnikom będzie się mniej opłacało pracować w sieci na zasadzie Proof-of-Work.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.