OKExChain wchodzi w etap Genesis | Wiadomości | CrypS.

OKExChain wchodzi w etap Genesis

Konrad Juszczyk
OKExChain i pierwszy etap blockchainu - genesis Blockchain

Jedna z najbardziej zaufanych giełd kryptowalutowych OKEx uruchomiła sieć mainnet OKExChain i emituje 10 milionów tokenów OKT. 

Czym jest OKExChain?

Platforma OKEx ogłosiła, że uruchamia mainnet OKExChain z 10 milionami tokenów OKT dostępnych dla wczesnych użytkowników. OKExChain ma być pierwszym na świecie projektem blockchain open source skupiającym się na handlu – prawdziwy zdecentralizowany i pozbawiony granic ekosystem do wymiany wartości. OKExChain pozwoli ludziom handlować czymkolwiek, zachowując jednocześnie pełną kontrolę nad swoimi aktywami.

OKExChain Token (OKT) to natywny token w sieci OKExChain zapewniający natychmiastową użyteczność i korzyści, jak prawa do głosowania, przywileje do stakingu i płatność opłat transakcyjnych dla zdecentralizowanych giełd i innych aplikacji DeFi.

OKT jest oparty o ten sam model co BTC, czyli halving. Początkowa nagroda za blok wynosi 1 OKT i będzie zmniejszana o połowę co trzy lata. Całkowita granica podaży wynosi około 72,2 mln tokenów.

„Zawsze wierzyliśmy, że technologia blockchain jest przyszłością i wierzymy w przejrzystość i decentralizację. Dlatego po wielu aktualizacjach główna sieć OKExChain jest teraz oficjalnie uruchamiana.”

Uzyskanie OKT i walidacja sieci

Na dobry początek zostanie wyemitowanych 10 milionów tokenów OKT i będą one rozdawane do 14 stycznia posiadaczom stakującym OKB na platformie. Platforma chce odwdzięczyć się użytkownikom, dlatego posiadacze OKB mogą w każdej chwili zacząć stakować swoje tokeny i otrzymywać nagrody w postaci OKT; jednak wydarzenie jest tymczasowe, dlatego warto się pospieszyć.

Sieć OKExChain również będzie miała walidatorów. Walidatorzy są określani na podstawie rankingu tych, którzy zebrali największą liczbę postawionych OKT; tak więc 21 najlepszych kandydatów zostanie walidatorami OKExChain.

Etapy wdrożenia OKExChain

Uruchomienie sieci głównej OKExChain jest podzielone na 4 etapy.

Pierwszy etap czyli „Genesis” zaczął się 31 grudnia i będzie trwał do 14 stycznia. Polega on na „wybijaniu” tokenów OKT i wręczaniu ich zainteresowanym użytkownikom. Wszyscy posiadacze OKB mogą zastawić swój token, aby otrzymać nowy token sieci OKExChain (OKT).

Drugi etap to etap testowania stabilności sieci głównej OKExChain. Trzeci etap włączy funkcję transakcji OKT, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zdeponować OKT w sieci OKExChain. A ostatni już czwarty etap, sprawi, że sieć będzie kompatybilna ze wszystkimi projektami w sieci Ethereum, tym samym zostanie oficjalnie uruchomiona w całości.

OKExChain i pierwszy etap blockchainu - genesisreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.