OKEx zawiesza wypłaty - powodem brak dostępu do klucza | Wiadomości | CrypS.

OKEx zawiesza wypłaty – powodem brak dostępu do klucza

Michał Misiura
giełda kryptowalut okex

Giełda OKEx zawiesiła dziś wypłaty wszystkich kryptowalut, na czas nieokreślony. Według wyjaśnień spółki, jeden z posiadaczy klucza prywatnego jest poza jej zasięgiem z uwagi na „osobiste problemy”. 

Osobistym problemem osoby potrzebnej do przeniesienia aktywów giełdy, jest współpraca z biurem bezpieczeństwa publicznego. Jednostki te są terenowymi oddziałami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Chińskiej Republiki Ludowej, czyli głównego zwierzchnika chińskiej policji. OKEx to giełda zarejestrowana na Malcie i Seszelach, jednak większość jej użytkowników pochodzi z Chin. Na terenie kraju przebywa także jej wielu pracowników. Giełda została założona w 2014 r. przez chińskiego potentata bitcoin – Stara Xu.

Brak kontaktu z posiadaczem klucza uniemożliwił autoryzację wypłat. Giełda poinformowała o problemach w zawiadomieniu opublikowanym wczesnym rankiem, w piątek 16.10. Sprawa prowadzona przez biuro bezpieczeństwa publicznego ma mieć osobisty charakter i nie być związana w żaden sposób z działalnością OKEx. Śledztwo nie wpłynie na biznes – stwierdził dyrektor generalny giełdy Jay Hao. Według jego oświadczenia środki klientów są bezpieczne. Hao powiedział także, że ograniczenia wypłat nie dotyczą niekryptograficznych aktywów. Jego giełda nie obsługuje jednak tradycyjnych walut.

Whale Alert donosi o wypłatach z OKEx

Według Whale Alert – znanego twitterowego konta informującego o transferach kryptowalut, z portfeli powiązanych z OKEx odpłynęły znaczne ilości BTC, ETH i TRX. Doszło do tego wczoraj oraz na kilka godzin przed podaniem informacji o zawieszeniu wypłat. Konta giełdy miało opuścić ponad 21 000 ETH, 1180 BTC i 50 000 000 TRX – wszystko o łącznej wartości prawie 24 mln dolarów.

Wkrótce po ogłoszeniu o zawieszeniu wypłat przez OKEx, cena bitcoina spadła o ponad 2,5% w przeciągu 30 minut. Na giełdzie osiągnęła ona poziom 11182 USD, zanim ponownie wzrosła do 11300 USD.

Ujemne punkty w ratingu bezpieczeństwa CrypS

W związku z zawieszeniem wypłat, OKEx otrzymuje tymczasowo -1 punkt za incydent w ratingu bezpieczeństwa CrypS. Wartość ta może ulec zmianie w zależności od dalszych doniesień. Ponadto giełda traci dodatni punkt w kategorii Regulacje/otoczenie prawne.

Artykuł będzie aktualizowany wraz z pojawianiem się kolejnych informacji.

giełda kryptowalut okex
reklama
reklama

Dodaj komentarz