Od teraz 1inch jest tańszy niż Uniswap
1inch jest od teraz najszybszym i najbardziej zaawansowanym protokołem agregacji na rynku. Najnowsza aktualizacja DEX’a zmniejszyła opłaty za gaz.
Aktualizacja protokołu agregacji 1inch
Zespół 1inch wydał trzecią wersję swojego protokołu agregacji, czyli narzędzia, które kieruje zlecenia handlowe na wszystkie zdecentralizowane giełdy w Ethereum, a od niedawna w Binance Smart Chain. Aktualizacja między innymi pozwoli użytkownikom zaoszczędzić na transakcjach. Protokół agregacji od 1inch oblicza najbardziej dochodową transakcję dla danego tokena i wielkość zamówienia, potencjalnie dzieląc te większe zamówienie na kilka fragmentów na różnych DEX’ach. Wcześniej narzędzie było przydatne głównie dla bogatych handlowców, jednak wtedy produkt był nieatrakcyjny dla tych mniejszych, dlatego firma postanowiła zrobić coś z tym fantem.
2/
⤵️ Check our blog post and feel the full power of the Zeus unicorn ⚡️https://t.co/k9wpbCC4nq
Key feature #1
? Thanks to assembly code optimization the version 3 provides the ability to substantially reduce gas #fees in comparison with @Uniswap, @SushiSwap and many more ? pic.twitter.com/k8kRYDkWXC
— 1inch.exchange (@1inchExchange) March 16, 2021
Według danych od 1inch opłaty transakcyjne są o ponad 10% tańsze niż na innej popularnej giełdzie jaką jest Uniswap. Dla przykładu wcześniej swapy na Uniswap v2 były tańsze niż na 1inch, ale teraz jest zupełnie odwrotnie. Zamiana ETH na DAI w 1inch wymaga 10,3% mniej gazu niż ta sama transakcja na Uniswap i 4,9% mniej niż na 0x. Anton Bukov, dyrektor ds. technologii w 1inch podkreśla, że pod względem opłat za gaz 1inch jest obecnie najtańszym protokołem dostępnym na rynku.
Warto dodać, że w połowie marca 2021 roku łączna wartość płynności dostępnej na inch wynosiła 16,5 mld USD w Ethereum i kolejne 2,3 mld USD w Binance Smart Chain. 1inch to również jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku, o czym świadczą wyniki ostatnich audytów bezpieczeństwa. Decyzja o przełączeniu między dwoma różnymi wersjami protokołu należy do użytkownika, jednak domyślna wersja protokołu to obecnie v3.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.