Google pozwala bezpośrednio sprawdzać adresy Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Google pozwala bezpośrednio sprawdzać adresy Ethereum

Maciej Zerelik
google

Wyszukiwarka Google zaczęła bezpośrednio podawać dane dotyczące portfeli Ethereum. Na fakt ten zwrócił uwagę Han Hua, główny inwestor w Google Ventures.


Kiedy użytkownik wpisze adres Ethereum do paska wyszukiwania, Google wyświetla jego saldo. Dane pobierane są z eksploratora bloków Etherscan.

Funkcja jest dostępna dla ograniczonej liczby użytkowników i nie pokazuje sald portfeli z monetami innymi niż ETH.

We wrześniu, przed uruchomieniem The Merge, Google uruchomiło licznik odliczający czas do uruchomienia aktualizacji sieci Ethereum.

Google umożliwi płatności krypto z pomocą Coinbase

Google Cloud bardzo aktywnie rozwija swoją obecność w świecie Web3. W dniu 27 stycznia tego roku firma zapowiedziała, że uruchomi cały wewnętrzny zespół zajmujący się aktywami cyfrowymi. Ostatnio gigant wyszukiwania poinformował też o partnerstwie z Coinbase. Współpraca pozwoli wybranej grupie klientów płacić za usługi w chmurze za pomocą cyfrowych walut.

Gigant big techu planuje także zbadać wykorzystanie usługi Coinbase Prime – służącej do przechowywania i handlu kryptowalutami. W zamian za to Coinbase ma przenieść niektóre ze swoich aplikacji z Amazon Web Services na Google Cloud.

google
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.