Nigeryjski SEC powołuje jednostkę ds. fintechu | Wiadomości | CrypS.

Nigeryjski SEC powołuje jednostkę ds. fintechu

Redakcja
Kryptowaluty-w-Nigerii

Nigeryjska SEC utworzyła specjalną jednostkę ds. fintechu. Jej celem jest opracowanie przepisów dotyczących branży kryptowalut.

Jednostka będzie prowadzić dogłębne badania nad inwestycjami i krypto produktami, aby w przyszłości uregulować branżę cyfrowych aktywów. Finalnym celem jest ochrona inwestorów wchodzących w tę przestrzeń. Lamido Yuguda, dyrektor generalny SEC powiedział:

Uważnie przyglądamy się temu rynkowi, aby zobaczyć, w jaki sposób możemy stworzyć regulacje, które pomogą inwestorom chronić ich inwestycje.

Yuguda podkreślił również, że kryptowaluty w Nigerii są postrzegane jako papiery wartościowe, dopóki nie ma wystarczających dowodów na to, że tak nie jest. Wspomniał też o tym, że SEC rozważy wprowadzenie regulacji, dopiero wtedy, kiedy zintegruje kryptowaluty z nigeryjskim systemem bankowym.

Regulacja kryptowalut w Nigerii

Kryptowaluty zostały szeroko przyjęte w kraju Afryki Zachodniej, zwłaszcza wśród młodszeej populacji. Nigeryjska SEC ujawniła swój zamiar uregulowania branży już lata temu, jeszcze zanim Bank Centralny kraju zakazał bankom i innym instytucjom finansowym wspierania cyfrowych aktywów w jakikolwiek sposób.

Chociaż Komisja dopiero utworzyła jednostkę fintech, aby zbadać branżę, to już we wrześniu 2020 roku twierdziła, że “jest dobrze wyposażona”, aby zapewnić odpowiednie wytyczne. W tym czasie SEC ogłosił, że ściśle współpracuje z kilkoma instytucjami, w tym z bankiem światowym, aby zapewnić, że nigeryjski ekosystem kryptowalut “nie jest jałowy, ale prowadzony z zachowaniem podstawowych reguł”.

Bitcoin jako bezpieczna przystań

Afrykański kraj, pomimo bogatych zasobów naturalnych, jest nękany recesją gospodarczą, korupcją i nieudolnym przywództwem. W Nigerii istnieje problem wysokiego bezrobocia, a waluta kraju nadal traci w stosunku do dolara amerykańskiego. Kryptowaluty zapewniły nigeryjskiej młodzieży schronienie. Pozwalają bowiem zarabiać pieniądze, jednocześnie zabezpieczając je przed inflacją.

Chainalysis, firma zajmująca się analizą kryptowalut, opublikowała niedawno raport dotyczący adopcji kryptowalut na świecie. Nigeria uplasowała się na szóstej pozycji.

Kryptowaluty-w-Nigeriireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.