Nigeryjski SEC twierdzi, że jest przygotowany do regulacji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Nigeryjski SEC twierdzi, że jest przygotowany do regulacji kryptowalut

Maciej Zerelik
nigeria reguluje kryptowaluty

W zeszłym tygodniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Nigerii (SEC Nigeria) opublikowała proponowany zestaw przepisów dotyczących kryptowalut i blockchaina. Teraz stwierdziła, że jest wystarczająco przygotowana, aby uregulować całą branżę.

Ruch skomentował Emomotimi Agama, szef działu ds. rejestracji, giełd, infrastruktury rynku oraz innowacji w Nigeryjskim SECu. Wyjaśnił, że regulator jest odpowiednio zdeterminowany, aby zapewnić bezpieczne środowisko inwestycyjne, wygodne dla wszystkich uczestników rynku.

We wrześniu 2019 r. Komisja wezwała do stworzenia ram regulacyjnych dla branży blockchain i cyfrowych aktywów oraz powołała komitet „FinTech Roadmap”, który miał nadzorować cały proces.

Agama wyjaśnił, że SEC zauważył wzrost liczby osób, zwłaszcza młodzieży, angażujących się w kryptowalutową przestrzeń.

Podczas gdy nigeryjski przemysł kryptowalutowy kwitnie, nowi i niczego niepodejrzewający Nigeryjczycy tracą miliony na scamach. Zdaniem Agamy, właśnie to sprawia, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, w miarę jak coraz więcej osób dołącza do tego sektora, musi sprostać oczekiwaniom dotyczącym ochrony inwestorów.

Współpraca z Bankiem Światowym i innymi instytucjami

Agama dodała również, że SEC Nigeria przed „wyjściem z inicjatywą”, przeprowadziła szeroko zakrojone badania. Według Agamy, Komisja ściśle współpracuje z Cambridge Centre for Alternative Finance, Bankiem Światowym i innymi instytucjami, aby upewnić się, że nigeryjska branża kryptowalutowa „jest oparta na jakichś zasadach”.

„Nie pozostawimy żadnego kamienia bez pokrycia, ale dopilnujemy, aby wszyscy w SEC byli odpowiedzialni za kierowanie inwestorami i ludnością w celu zapewnienia środowiska inwestycyjnego, z którego ludzie będą dumni. Budowanie potencjału to ciągłe ćwiczenie; będziemy nadal się doskonalić, będziemy się uczyć, ponieważ wiedza jest dla życia”.

-powiedział Agama.

Bitcoin jako towar

W proponowanych wytycznych Komisja stwierdziła, że będzie traktować kryptowaluty, takie jak Bitcoin i utility tokeny, jako towary. SEC będzie również regulować wszystkie formy sprzedaży tokenów, które kwalifikują się jako inwestycje w papiery wartościowe m.in DATO, ICO, STO oraz inne oferty tokenów cyfrowych oparte na blockchainie.

Spółki i przedsiębiorstwa oferujące usługi kryptograficzne będą zobowiązane do zarejestrowania się w SEC i będą podlegać przepisom rozporządzenia.

nigeria reguluje kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.