Nigeryjski SEC twierdzi, że jest przygotowany do regulacji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Nigeryjski SEC twierdzi, że jest przygotowany do regulacji kryptowalut

Zerelik Maciej
nigeria reguluje kryptowaluty

W zeszłym tygodniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Nigerii (SEC Nigeria) opublikowała proponowany zestaw przepisów dotyczących kryptowalut i blockchaina. Teraz stwierdziła, że jest wystarczająco przygotowana, aby uregulować całą branżę.

Ruch skomentował Emomotimi Agama, szef działu ds. rejestracji, giełd, infrastruktury rynku oraz innowacji w Nigeryjskim SECu. Wyjaśnił, że regulator jest odpowiednio zdeterminowany, aby zapewnić bezpieczne środowisko inwestycyjne, wygodne dla wszystkich uczestników rynku.

We wrześniu 2019 r. Komisja wezwała do stworzenia ram regulacyjnych dla branży blockchain i cyfrowych aktywów oraz powołała komitet „FinTech Roadmap”, który miał nadzorować cały proces.

Agama wyjaśnił, że SEC zauważył wzrost liczby osób, zwłaszcza młodzieży, angażujących się w kryptowalutową przestrzeń.

Podczas gdy nigeryjski przemysł kryptowalutowy kwitnie, nowi i niczego niepodejrzewający Nigeryjczycy tracą miliony na scamach. Zdaniem Agamy, właśnie to sprawia, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, w miarę jak coraz więcej osób dołącza do tego sektora, musi sprostać oczekiwaniom dotyczącym ochrony inwestorów.

Współpraca z Bankiem Światowym i innymi instytucjami

Agama dodała również, że SEC Nigeria przed „wyjściem z inicjatywą”, przeprowadziła szeroko zakrojone badania. Według Agamy, Komisja ściśle współpracuje z Cambridge Centre for Alternative Finance, Bankiem Światowym i innymi instytucjami, aby upewnić się, że nigeryjska branża kryptowalutowa „jest oparta na jakichś zasadach”.

„Nie pozostawimy żadnego kamienia bez pokrycia, ale dopilnujemy, aby wszyscy w SEC byli odpowiedzialni za kierowanie inwestorami i ludnością w celu zapewnienia środowiska inwestycyjnego, z którego ludzie będą dumni. Budowanie potencjału to ciągłe ćwiczenie; będziemy nadal się doskonalić, będziemy się uczyć, ponieważ wiedza jest dla życia”.

-powiedział Agama.

Bitcoin jako towar

W proponowanych wytycznych Komisja stwierdziła, że będzie traktować kryptowaluty, takie jak Bitcoin i utility tokeny, jako towary. SEC będzie również regulować wszystkie formy sprzedaży tokenów, które kwalifikują się jako inwestycje w papiery wartościowe m.in DATO, ICO, STO oraz inne oferty tokenów cyfrowych oparte na blockchainie.

Spółki i przedsiębiorstwa oferujące usługi kryptograficzne będą zobowiązane do zarejestrowania się w SEC i będą podlegać przepisom rozporządzenia.

nigeria reguluje kryptowaluty
reklama
reklama