Nieaktywny portfel od 2009 roku dokonał 1 transakcji - Satoshi wrócił do gry? | Wiadomości | CrypS.

Nieaktywny portfel od 2009 roku dokonał 1 transakcji – Satoshi wrócił do gry?

Redaktor: Albert Czajkowski
btctx2009

Whale Alert poinformował, że nieaktywny od 2009 roku portfel dokonał 20 maja 2020 roku 1 transakcji – podejrzenia padają na Satoshiego Nakamoto.

Wielu ucieszył fakt odmrożenia 10-letniego portfela. Sporo osób uważa, że w transferze bitcoinów uczestniczył Satoshi Nakamoto. W tamtym czasie tylko trzy osoby były zaangażowane w rozwój bitcoina – Satoshi Nakamoto, Martti Malmi i Hal Finney (zm. w 2014 r.).

Na adresie znajdowało się 50 BTC, właściciel przelał 40 BTC na nieznany portfel. Portfel partycypował w wykopywaniu bitcoinów w pierwszym miesiącu funkcjonowania kryptowaluty. Adres uczestniczył w walidacji bloku numer 3654 (bloki są dodawane do blockchainu co około 10 minut). Pierwsza transakcja na bitcoinie została dokonana 12 stycznia 2009 roku.

Informacja poruszyło środowisko społeczności kryptowalutowej. Wielu uważa, że transakcji dokonał sam Satoshi Nakamoto. Powrót twórcy bitocina wywołałby duże zamieszanie, chociaż wiele osób ucieszyłoby się z tego faktu.

Popularny w świecie kryptowalut użytkownik twittera – ?????????????? sugeruje, że część bitcoinów trafiła na giełdę. Rzadko portfel, który ma ponad 10 lat dokonuje transakcji. Istnieje sporo utraconych bitcoinów do których nikt nie ma już dostępu ze względu na zapomniane klucze prywatne.

btctx2009

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.