Nie tylko bitcoin. Złoto też rośnie | Wiadomości | CrypS.

Nie tylko bitcoin. Złoto też rośnie

bitcoin złoto

Chociaż Bitcoin w ostatnich dniach wykonał krok wstecz, to początek 2023 roku był bardzo dobry dla króla kryptowalut. Około tydzień temu BTC dotknął nawet 31 000 dolarów – poziomu nie notowanego od czerwca ubiegłego roku. Jednak to nie tylko bitcoin radzi sobie tak dobrze. Doskonały rok przeżywa także złoto. Ale jak to możliwe?


Bitcoin i złoto mocno w górę

To, że bitcoin mocno wzrósł w ostatnich miesiącach, to wiadomo. Jednak złoto tak naprawdę również porusza się w tylko górę, jakby w korelacji ze swoją cyfrową wersją.

Powód wzrostów i rosnącej korelacji jest właściwie dość prosty. Ma to wszystko związek z kryzysem bankowym, który wybuchł jakiś czas temu i najprawdopodobniej jeszcze przez jakiś czas się nie skończy.

Duże banki takie jak SVB czy Signature upadły nagle i szybko. Spowodowało to panikę na rynku. W końcu, jeśli twoje pieniądze nie są bezpieczne nawet w banku, to jak możesz zabezpieczyć się finansowo?

Złoto pozostaje magazynem wartości

Inwestorzy szukający odpowiedzi na to pytanie szybko dotarli do dwóch różnych aktywów. Były to oczywiście bitcoin i złoto. Od setek lat złoto stanowiło aktywo safe heaven wybierane przez inwestorów szukających zabezpieczenia przed wszelkiego rodzaju nieszczęściami finansowymi.

Tak więc kryzys bankowy zwiększył również popyt na złoto. W chwili obecnej kurs złota w stosunku do dolara osiąga nawet nowy rekord wszech czasów. W euro już się to wydarzyło.

To pokazuje, że inwestorzy nadal wysoko cenią złoto jako sposób na ochronę swoich aktywów. Czy to przed inflacją, wojną, kryzysem gospodarczym, czy nawet wszystkim naraz.

bitcoin złotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.