Dogecoin zyskuje 8% po kolejnym wpisie Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Dogecoin zyskuje 8% po kolejnym wpisie Elona Muska

Mariusz Przepiórka
Elon Musk ponownie wysyła DOGE w kosmos

Dogecoin (DOGE) może potrzebować nowej strategii marketingowej po tym, jak ostatni chwyt reklamowy Elona Muska zwiększył jego wartość zaledwie o niecałe 8%. W czwartkowym tweecie „Dogefather” Musk przekonywał, że Dogecoin może wykonać lepszą robotę w płatnościach niż bitcoin (BTC) lub eter (ETH).

Najnowsze „trzy grosze” w długiej historii komentarzy Muska poświęconych kryptowalutom to reakcja na wpis kryptowalutowego YouTubera Matta Wallace’a, który wykazał ekscytację z powodu nadchodzącej aktualizacji protokołu.

BTC i ETH dążą do wielowarstwowego systemu transakcyjnego, ale szybkość transakcji w warstwie bazowej jest powolna, a koszt transakcji wysoki. – stwierdził Musk.

Moim zdaniem istnieją podstawy dla Doge, które maksymalizują szybkość transakcji w warstwie bazowej i minimalizują koszt transakcji. – dodał.

Propozycja przewiduje, że normą w przypadku Dogecoin będą transakcje on-chain, a giełdy będą zasadniczo pełnić rolę sieci Lightning Network w przypadku Bitcoin. Obecnie giełdy przetwarzają dużą liczbę transakcji wewnętrznie, nie kontaktując się sieciami blockchain poszczególnych kryptowalut. Są one następnie synchronizowane w razie potrzeby, co skutkuje mniejszą liczbą transakcji on-chain, a zatem mniejszymi opłatami i mniejszym obciążeniem dla danej sieci blockchain.

Rynek nie reaguje na wpisy Muska

W odpowiedzi, użytkownicy Twittera nie zgodzili się z koncepcją, że giełdy chętnie spełniałyby taką rolę. Zatrudnianie scentralizowanych zaufanych podmiotów zewnętrznych jako podstawy sieci płatniczej, jak zauważyli inni, było znacznie gorszym rozwiązaniem niż Lightning Network.

W międzyczasie kurs DOGE/USD drgnął nieznacznie, notując wzrost o 7,6% i osiągając wartość nieco poniżej 0,23 USD. W porównaniu z maksimum z 8 maja, kiedy Musk wystąpił w programie Saturday Night Live, aby przybliżyć Dogecoin szerszej publiczności, kurs DOGE jest niższy o 70%. Musk nieumyślnie odwrócił uwagę od DOGE za pomocą własnych kampanii w mediach społecznościowych. Różne tweety stanowiły przyczynę powstania nowych kryptowalut o tematyce memów związanych z psami – post o tym, że Musk adoptował Shiba Inu o imieniu „Flocki” szybko spowodował pojawienie się całej masy tokenów związanych z Shiba Inu.

Elon Musk ponownie wysyła DOGE w kosmos
reklama
reklama