Największy rynek NFT na Optimism zhackowany | Wiadomości | CrypS.

Największy rynek NFT na Optimism zhackowany

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hack nft

Quixotic, największy rynek NFT w ekosystemie rozwiązań warstwy 2 Optimism, padł ofiarą ataku hakerów tuż po aktualizacji.


Napastnik zaatakował funkcję Offer – oferującą kolekcjonerskie tokeny. Wdrożył złośliwy kontrakt i ukradł kryptowaluty o łącznej wartości ~100 000 USD w różnych tokenach ERC-20.

Zespół Quixotic naprawił lukę, ale zawiesił wszystkie operacje na platformie.

Według oświadczenia, NFT pozostają bezpieczne. Wszystkie skradzione środki zostaną zrekompensowane użytkownikom automatycznie, nie jest wymagane od nich żadne działanie.

Przypomnijmy, że projekty kryptowalutowe straciły ponad 1,22 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku w wyniku działań hakerów i oszustów.

Największymi incydentami były włamania do Wormhole i Ronin, powodujące odpowiednio 319 mln USD i 625 mln USD strat.

Po marcowym hacku Axie Infinity sidechain Ronin został ponownie uruchomiony dopiero pod koniec czerwca.

hack nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.