Największa polska giełda kryptowalut zondacrypto wycofuje Tether (USDT) ze swojej platformy | Wiadomości | CrypS.

Największa polska giełda kryptowalut zondacrypto wycofuje Tether (USDT) ze swojej platformy

zondacrypto tether
W tym artykule:

Postępujące regulacje rynku cyfrowych aktywów na terenie Europy sprawiły, że wiele podmiotów świadczących usługi z zakresu handlu nimi musiało zmodyfikować swoją ofertę, aby dostosować się w pełni do nowych przepisów. Wiele zmian zachodzi w przypadku stablecoinów, bowiem temu rodzajowi kryptowalut znacznie utrudniono działania na europejskim rynku. Teraz największa z giełd wywodzących się z Polski ogłosiła, że wycofuje topowego stablecoina ze swojej oferty. 


  • Giełda zondacrypto ogłosiła wczoraj, że do końca roku usunie Tethera (USDT) ze swojej platformy.
  • Jest to związane z wejściem w życie w dniu 30 grudnia przepisów wynikających z ustawy MiCa.
  • Klienci giełdy mają czas do 30 grudnia, aby samodzielnie wymienić swoje tokeny USDT na inne aktywa.

zondacrypto delistuje USDT przez przepisy MiCa

Markets in Crypto-Assets (MiCa) mocno daje się we znaki wielu segmentom rynku kryptowalut na terenie Europy.

Mocno ucierpiały na tym kryptowaluty zapewniające anonimowość i zwiększające prywatność podczas dokonywania ich transferu, które w pierwszej kolejności zaczęto wycofywać z ofert na giełdach, będących dedykowanymi użytkownikom ze Starego Kontynentu.

Jednakże najwięcej tracą na tym stablecoiny, bowiem nowe przepisy są bardzo problematyczne dla ich emitentów spoza tego kontynentu.

Co więcej, nawet jeżeli jakiejś firmie stojącej za stabilnie kursowo kryptowalutą udało się zdobyć odpowiednią licencję na działanie w Europie, to nie oznacza, że jej token nie ucierpi na nowych przepisach. Najlepszy przykład to Circle, czyli podmiot wybijający na różnych blockchainach stablecoina USDC.

Dowodzone przez Jeremy’ego Allaire’ego przedsiębiorstwo zdobyło wszystkie potrzebne uprawnienia, aby w pełni dalej działać w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Jednakże np. wspólnie działająca z nimi amerykańska giełda Coinbase musi wycofać ze swojej oferty program nagród dla posiadaczy tego stablecoina, o czym informowaliśmy wczoraj. 

Natomiast znacznie gorzej wygląda sytuacja w przypadku stablecoinów, których emitenci mają problem z otrzymaniem niezbędnej licencji.

Takim przykładem jest niekwestionowany lider tego segmentu, czyli Tether, firma stojąca za USDT, największym tego typu cyfrowym aktywem pod względem kapitalizacji rynkowej.

Mimo iż firma nie znika z Europy i próbuje znaleźć rozwiązanie na problemy wynikające z MiCa, to niektóre europejskie platformy zaczynają usuwać ich token ze swojej oferty.

I tak właśnie wczoraj największa polska giełda kryptowalut – zondacrypto – ogłosiła delisting USDT ze swojej oferty.

Jak napisano w mailu wysłanym do klientów, ich decyzja jest podyktowana tym, że Tether wciąż jeszcze nie uzyskał oficjalnej zgodności z rozporządzeniem MiCA .

Harmonogram delistingu USDT z tej platformy wygląda następująco:

Do 29 grudnia bieżącego roku klienci mają możliwość konwersji USDT na inne kryptowaluty.

Od 12 grudnia bieżącego roku wyłączone zostaną USDT oraz możliwość naliczania nagród w Programie Partnerskim na zondacrypto.

W dniu 30 grudnia bieżącego roku, czyli wejścia w życie przepisów wynikających z ustawy MiCa, na platformie zostanie dokonana automatyczna i bezpłatna wymiana pozostałych środków USDT na USDC w relacji 1:1.

W międzyczasie wprowadzono nowe rynki, w tym parę tradingową USDT/USDC, aby umożliwić klientom samodzielną wymianę usuwanego tokena.

Co dalej z USDT w Europie?

Jak napisano, dyrekcja giełdy nie wyklucza ponownego listingu USDT w przyszłości.

Będzie to jednak uwarunkowane tym, czy Tetherowi uda się uzyskać zgodność z regulacjami MiCA oraz innymi wymaganiami prawnymi.

zondacrypto tether

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.