Najważniejsze wydarzenia dot. rynku kryptowalut na ten tydzień | Wiadomości | CrypS.

Najważniejsze wydarzenia dot. rynku kryptowalut na ten tydzień

Altcoiny

Kolejne dni w branży wirtualnych walut mogą okazać się bardzo interesujący. Bitcoin (BTC) rozpoczął ten tydzień z niewielkim wzrostem. Jakie wydarzenia w szczególności warto mieć na oku?


Poniedziałek (2 października 2023 r.) 

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią ProShares uruchomił dziś 3 ETF-y. Pierwszy z nich widnieje pod nazwą ProShares Ether Strategy ETF (EETH). Jest to jeden z pierwszych takich funduszy inwestycyjnych, które zapewniają ekspozycję na cenę ETH dla rynku kontraktów terminowych. Obok to samo przedsiębiorstwo wprowadziło również na rynek ETF ProShares Bitcoin & Ether Equal Weight Strategy (BETE) oraz ETF Bitcoin & Ether Market Cap Weight Strategy (BETH). Te dwa ostatnie fundusze mają za zadanie zapewnić wydajność odpowiadającą mieszanemu zwrotowi z BTC i ETH.

Tego samego dnia swoje dwa nowe ETF-y uruchomiła firma Bitwise. Widnieją one pod nazwą Bitwise Ethereum Strategy ETF (AETH) oraz Bitwise Bitcoin and Ether Equal Weight Strategy ETF (BTOP).

Zgodę od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na uruchomienie dwóch funduszy ETF futures uzyskał 2 października br. także VanEck. Według wcześniejszych oczekiwań wprowadził on ETF VanEck Ethereum Strategy (EFUT) oraz ETF Valkyrie Bitcoin & Ether Strategy (BFT).

W poniedziałek swój debiut miał również ETF Ether Strategy (ETHU) od firmy Volshares. Z kolei brazylijski zarządzający funduszem Hashdex wprowadził ETF Ether Strategy (EX). Reasumując, łącznie uruchomiono aż 9 kryptowalutowych ETF-ów dla rynku kontraktów terminowych jednego dnia!

2 października br. odblokowano następujące tokeny:

 • Orbs (ORBR) – 19,19% z 55,27 mln dol.
 • Agoric (BLD) –  3,88 mln dol.
 • Biconomy (BICO) – 1,12% z 161,15 mln dol. 
 • Bifrost (BFC) – 3,85% z 52,04 mln dol.

Wtorek (3 października 2023 r.) 

Tego dnia swoją sieć główną ma uruchomić projekt Radiant Capital (RDNT). Jest to zdecentralizowany protokół finansowy (DeFi) umożliwiający pożyczanie aktywów między łańcuchami i zarabianie odsetek. Obecnie działa on w sieciach Arbitrum i BNB Chain oraz planuje dalszą ekspansję.

Innym wydarzeniem, które warto mieć na oku we wtorek, jest przemówienie członka Federalnego Komitetu Otwartego Rynku USA (FOMC) Raphael Bostic.

3 października br. odblokowane zostaną następujące tokeny:

 • Sui (SUI) – 4,02% z 414,49 mln dol. 

Środa (4 października 2023 r.)

W połowie obecnego tygodnia swoje komentarze ma wygłosić prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) – Christine Lagarde

4 października br. odblokowane zostaną następujące tokeny:

 • Near (NEAR) – 0,80% z 1,2 mld dol. 
 • Mines of Dalarnia (DAR)– 2,71% z 37,75 mln dol. 

Czwartek  (5 października 2023 r.)

Kryptowalutowy projekt Bitgert (BRISE) zamierza opublikować swój harmonogram działań. Koncentruje się on na inżynierii kryptograficznej oraz specjalizuje się w produktach blockchain i scentralizowanej wymianie. Został uruchomiony w lipcu 2021 r.

Tego dnia podana zostanie również liczba wstępnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.

5 października br. odblokowane zostaną następujące tokeny:

 • Findora (FRA) – 11,49% z 17,80 mln dol. 
 • Vega Protocol (VEGA) – 1,51% z 68,85 mln dol. 
 • Galxe (GAL) – 2,36% z 60,14 mln dol. 

Piątek (6 października 2023 r.)

Pod koniec tygodnia udostępniony zostanie wynik miary liczby amerykańskich pracowników w gospodarce – NFP. Jest on publikowany raz w miesiącu przez Bureau of Labor Statistics (BLS) w ramach raportu „Employment Situation”. Zawiera informacje dot. liczby miejsc pracy utworzonych lub utraconych w poprzednim miesiącu. Poprzednio było to 187 tys., kolejny wynik szacowany jest na 163 tys.

W piątek poznamy także dane dot. stopy bezrobocia w USA. Poprzednio wyniosła ona 3,8%. Nowe szacunki wskazują zaś na 3,7%.

Sobota (7 października 2023 r.)

W pierwszy dzień weekendu odblokowane zostaną następujące tekeny:

 • Tokocrypto (TKO) – 12,51% z 37,24 mln dol.
 • WiFi Map (WIFI) – 39,32% z 3,56 mln dol. 
 • ImmutableX (IMX) – 1,55% z 703,99 mln dol.
 • Myria (MYRIA) – 1,27 mln dol. 
 • ECOx (ECOX) – 41,03% z 16,85 mln dol.

Niedziela (8 października 2023 r.)

W niedzielę odblokowane zostaną następujące tekeny:

 • KAP Games (KAP) – 97,05% z 5,63 mln dol. 
Altcoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.