Na liście "Forbes 30 Under 30" znalazło się 15 osób z branży krypto | Wiadomości | CrypS.

Na liście “Forbes 30 Under 30” znalazło się 15 osób z branży krypto

Redakcja
forbes

Forbes umieścił 15 młodych liderów krypto biznesu na liście “30 Under 30 2022”. Jest to niemal 50% więcej niż w poprzedniej edycji.

Pomimo mylącej nazwy, coroczna lista Forbes 30 Under 30 faktycznie obejmuje 600 osób w wieku 30 lat i dzieli się na 20 kategorii, takich jak m.in finanse, gry i muzyka. Wśród laureatów zeszłorocznej edycji znaleźli się między innymi założyciel FTX i Alameda Research, Sam Bankman-Fried, oraz Brian Tubergen, współzałożyciel amerykańskiej platformy CoinList.

W najnowszej edycji opublikowanej w środę, Forbes zauważył, że ostatnia partia osób zebrała łącznie ponad 1 miliard dolarów. Na liście znalazło się około 15 osób z branży krypto. Wśród nich m.in. co-CEO Alamada Research Caroline Ellison i Sam Trabucco, współzałożyciel OpenSea Alex Atallah i założyciel PleasrDAO Emily Yang.

Kategoria, w której znalazło się najwięcej osób z branży (11) to “Finanse”. Należą do niej Clinton Bembry, założyciel zdecentralizowanej platformy handlowej Slingshot, Tegan Kline, współzałożycielka protokołu indeksowania danych blockchain Edge & Node oraz Roneil Rumburg, współzałożyciel i dyrektor generalny blockchainowej usługi streamingowej Audius.

Poza dziedziną finansów, Yang z PleasrDao została wyróżniona w kategorii “Sztuka” za swoją pracę w zakresie nabywania kolekcji NFT. Współzałożyciele Blockworks, Michael Ippolito i Jason Yanowitz, zostali również uwzględnieni w kategorii “Media” za ich wysiłki w krypto dziennikarstwie.

Tegoroczny kontyngent kryptowalutowy jest o 50% większy niż w poprzedniej edycji i odzwierciedla rosnący trend akceptacji kryptowalut w mediach głównego nurtu. Może to być częściowo spowodowane rosnącą liczbą krypto przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy trafili na listę najbogatszych osób.

W zeszłym miesiącu siedem osób z branży znalazło się na corocznej liście najbogatszych przedsiębiorców w wieku 40 lat i poniżej, opublikowanej przez Australian Financial Review. Na listę najbogatszych miliarderów Forbesa z 2021 roku również trafiło 12 osób. Oznacza to 3-krotny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

forbesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.