Ministerstwo Ukrainy będzie śledzić krypto transakcje dzięki BitFury | Wiadomości | CrypS.

Ministerstwo Ukrainy będzie śledzić krypto transakcje dzięki BitFury

Zerelik Maciej
ukraina kryptowaluty

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy, główny organ rządowy stojący za lokalnymi regulacjami w zakresie kryptografii, wdroży narzędzie analityczne Bitfury, aby śledzić kryptowalutowe transakcje.

Jak oficjalnie ogłoszono w dniu 23 lipca, ministerstwo podpisało umowę z Bitfury, dotyczącą użycia produktu znanego Crystal.

Crystal ma dostarczyć rządowi ukraińskiemu ekspertyzę dotyczącą kryptowalut

Uruchomiony przez Bitfury na początku 2018 roku Crystal, jest oprogramowaniem przeznaczonym do walki z kryptowalutowymi przestępstwami.

Jak możemy przeczytać na stronie produktu, pracownicy Crystal będą teraz dostarczać kryptowalutowe ekspertyzy dla ministerstwa. Kierownictwo zostanie przeszkolone w zakresie profesjonalnego monitorowania transakcji za pośrednictwem platformy.

Ukraina chce śledzić źródła nielegalnych transakcji

Według Ministerstwa, głównym celem nowej współpracy jest „szybkie tworzenie i legalizacja rynku aktywów wirtualnych na Ukrainie”. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, wdrażając rozwiązania analityczne firmy Crystal, rząd Ukrainy spodziewa się weryfikować źródła nielegalnych transakcji.

Kyrylo Chykhradze, dyrektor ds. produktu w Crystal Blockchain, uważa, że współpraca ta przyczyni się do dalszej adopcji branży kryptowalut.

„Zespół Crystal Blockchain z radością pomaga ukraińskim rządom w miarę jak kraj stopniowo zmierza w kierunku dalszej adopcji kryptowalut. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rząd w wcielaniu przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy na Ukrainie”.

Crystal nie wspiera monet nastawionych na prywatność

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Crystal, platforma obsługuje wiele walut, takich jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT), XRP, Bitcoin Cash (BCH), a także tokeny ERC-20 i ERC-721, czy tzw. tokeny NFT. W systemie nie ma jednak kryptowalut nastawionych na ochronę prywatności, takich jak Zcash (ZEC) i Monero (XMR).

W ogłoszeniu firma poinformowała, że jej oprogramowanie jest używane przez kilka ukraińskich banków, a także prywatnych i rządowych agencji monitorujących działania finansowe.

Bitfury, jest jedną z największych firm blockchainowych na świecie. Znana jest z tego, że dostarczyła technologię blockchain władzom rosyjskim, podczas głosowania a propos zmian konstytucyjnych.

ukraina kryptowaluty
reklama
reklama