Michael Saylor: Decyzja o zakupie BTC była rozsądna | Wiadomości | CrypS.

Michael Saylor: Decyzja o zakupie BTC była rozsądna

Redakcja
michael saylor

Zakup pierwotnej kryptowaluty jako rezerwowego aktywa był uzasadniony. Bitcoin potwierdził bowiem swoją wiarygodność w przyszłości. Takie stwierdzenie wysnuł były już szef MicroStrategy – Michael Saylor w wywiadzie dla Stansberry Research.


Saylor powiedział:

Po przyjęciu strategii wiedzieliśmy, że stracilibyśmy 20% siły nabywczej rezerw rocznie, gdybyśmy zaczęli je trzymać na koncie bankowym. Mogliśmy ucierpieć […], ale wsiedliśmy do łodzi ratunkowej pierwszej kryptowaluty ze zrozumieniem, że będziemy rzucani po oceanie, ale nie utoniemy i z czasem docenimy ten ruch.

Bitcoinowy maksymalista dodał, że dwa lata po pierwszej inwestycji o wartości 250 milionów dolarów, aktywo przebiło konkurencję.

Pierwsza kryptowaluta wzrosła na wartości o 101%, S&P 500 o 23%, a Nasdaq o 15%. Obligacje spadły o 12%, złoto o 15%, a srebro o 18%. Jedynym instrumentem, który wypadł lepiej, był MicroStrategy (wzrost o 166%).

Według Saylora zmienność kryptowalut wpłynie tylko na krótkoterminowych inwestorów i spółki publiczne, a bitcoin nie jest odpowiedni dla każdego. Ci, którzy kupili monetę w ciągu ostatnich trzech do sześciu miesięcy, notują stratę, mierząc się ze skutkami zacieśnienia polityki Fed i krachu Terry.

Należy inwestować przez co najmniej cztery lata. W idealnym przypadku jest to międzypokoleniowy transfer bogactwa. Metryką, która to potwierdza, jest czteroletnia średnia ruchoma.

129 698 BTC w skarbcu MicroStrategy

Na dzień 30 czerwca 2022 roku MicroStrategy posiada 129 698 BTC (w chwili pisania tego tekstu prawie 4 mld USD).

Dla przypomnienia, Saylor ustąpił z funkcji prezesa firmy na początku sierpnia, zachowując stanowisko prezesa zarządu.

Wcześniej wielokrotnie nazywał pierwotną kryptowalutę najpewniejszą rzeczą w niestabilnym świecie i globalnym aktywem rezerwowym.

michael saylorreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.