Michael Saylor: Bitcoin osiągnie ATH w ciągu czterech lat | Wiadomości | CrypS.

Michael Saylor: Bitcoin osiągnie ATH w ciągu czterech lat

Maciej Żerelik
michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dc

Założyciel MicroStrategy Michael Saylor prognozuje, że w ciągu najbliższych czterech lat kurs bitcoina wzrośnie powyżej rekordowego poziomu 69 000 dolarów. Taką informację podał serwis MarketWatch.


Jest on przekonany, że bitcoin osiągnął dno w obecnym cyklu niedźwiedzia i oczekuje, że jego cena wzrośnie do poziomu 500 000 USD w ciągu następnej dekady.

Saylor powiedział, że osobiście posiada 17 732 BTC, które nabył za około 9500 dolarów mniej więcej dwa lata temu. Tym samym jego łączna inwestycja w pierwotną kryptowalutę przekroczyła 165 milionów dolarów.

Dodał również, że bitcoin ma duże szanse na zastąpienie złota jako aktywa do przechowywania wartości ze względu na niezdolność rządów do kontrolowania go.

Zakupy MicroStrategy i zmiany w zarządzie

MicroStrategy niedawno zakupiło kolejne 301 BTC o łącznej wartości 6 milionów dolarów, przy średniej cenie zakupu 19 851 dolarów za BTC. Tym samym w jej portfelu znajduje się już 130 000 monet.

Dla przypomnienia, Michael Saylor jest znanym zwolennikiem bitcoina. Nazywa pierwszą kryptowalutę najbardziej niezawodną rzeczą w niestabilnym świecie i globalnym aktywem rezerwowym.

8 sierpnia Saylor ustąpił ze stanowiska prezesa MicroStrategy, jednocześnie zajmując stanowisko szefa zarządu. Jego funkcję przejął Fong Le.

michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.