Miał ponad 4 miliardy USD w bitcoinie. Wymienił wszystko na Ethereum
Kapitał z rynku bitcoina w dalszym ciągu ucieka w kierunku etheru. Kolejny już wieloryb postanowił pozbyć się swoich zasobów w największej z kryptowalut, by kupić za to ETH. W tle widać znaczny wzrost popularności tego altcoina wśród spółek publicznych.
- Wieloryb, który od około 7 lat HODLował aż 100 tys. bitcoinów, sprzedał wszystko i nabył za to ether za 4,1 miliarda dolarów.
- Spółki skarbowe posiadające ether kontrolują już blisko 20 miliardów dolarów w tej kryptowalucie. Trend na ETH rośnie w siłę.
Wieloryby wyprzedają bitcoina i kupują ether
Inwestorzy bitcoina z górnej półki, czyli wieloryby posiadające ponad tysiąc sztuk króla kryptowalut, coraz bardziej zmieniają front i przenoszą swój kapitał na rynek Ethereum. Niedawno informowaliśmy Was o naprawdę grubej rybie, która pozbyła się 800 milionów dolarów w BTC na poczet kupna ETH.
To jednak nic w porównaniu z tym, co odkryli badacze z Lookonchain, czyli platformy śledzącej ruchy na blockchainie. Z adresu, na którym od około 7 lat przechowywano ponad 100 tys. bitcoinów, przetransferowano te środki na giełdę Hyperliquid, gdzie po ich sprzedaży kupiono ether za 4,1 miliarda dolarów.
ETH nabyto w kilku transakcjach, jednak wszystko miało miejsce zaledwie w ciągu ostatnich 5 dni, podczas których zarówno kurs BTC, jak i ETH zanotowały spadki w wyniku ostatnich danych dot. inflacji w USA oraz manipulacji płynnością ze strony innych wielorybów.
Wspomniany wieloryb, który przerzucił miliardy dolarów z BTC na ETH, posiada obecnie 886 tys. etherów.
Układ sił na rynku krypto się zmienia
Co ciekawe, sprzedaż bitcoina odbyła się po znacznie niższych cenach niż mogliśmy niedawno zobaczyć na jego wykresie. Wiadomo, wieloryb ten jest i tak o kilka tysięcy procent na plusie, więc nie ma co narzekać, ale jego pośpiech można wskazywać na kilka istotnych kwestii.
Przede wszystkim Wall Street nastawia się na to, że kurs etheru będzie w najbliższym czasie rósł bardziej niż ma to miejsce w przypadku bitcoina. Wrzesień statystycznie był zawsze spadkowym miesiącem na cyfrowego złota i może faktycznie pod to grają wieloryby.
Wiele będzie zależało od decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) w sprawie obniżki stóp procentowych, która wydaje się być nieunikniona. Uwolnienie miliardowego kapitału może skutkować tym, że trafi właśnie na rynek ETH a nie bitcoina.
Dla wielu inwestorów BTC jest już po prostu za drogie, by dołączać do tego rynku, a ether wysyła sygnały, jakby dopiero się rozkręcał w kwestii dalszych wzrostów. ETF-y spot na ETH notują wciąż znacznie lepsze wyniki niż ich bitcoinowe odpowiedniki, a kolejne firmy ogłaszają zakupy etheru.
Już około 71 firm posiada na dany moment łącznie 4,44 miliona ETH w swoich bilansach. Wartość tych aktywów wynosi blisko 19,7 miliarda dolarów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
