Meta zacznie kupować bitcoiny? „To wydaje się być nieuniknione”

Mark Zuckerberg
W tym poście:
Bitcoin
-5.04%

Meta może być pierwszą tak dużą amerykańską korporacją, która umieści bitcoiny w swoim bilansie, uważa starszy analityk ds. ETF-ów w Bloombergu Eric Balchunas.


  • Zdaniem eksperta Bloomberga Meta może zacząć inwestować w BTC.
  •  Meta pracuje ponoć nad dodaniem stablecoinów na Instagramie.

Meta będzie inwestować w BTC?

W poście z 28 maja na X Eric Balchunas stwierdził, że „wydaje się być nieuniknione”, że jakaś duża spółka publiczna doda bitcoiny do swojej rezerwy.

I ma się to stać jeszcze w tym cyklu. Wskazał w tym kontekście na Metę.

Zdaniem analityka sama informacja Mety o tym, że zainwestowała ona w kryptowalutę, będzie przełomem – sygnałem dla mniejszych firm, by zaczęły lokować kapitał w BTC. Porównał to do diagnozy COVID-19 u aktora Toma Hanksa, która, jak twierdzi, sprawiła, że ​​choroba w końcu „wydała się” dla wielu osób „prawdziwa”.

Dlaczego jednak inwestycja Tesli w 2021 r. nie doprowadziła do przełomu? W końcu to też wielka firma. Balchunas twierdzi, że producent pojazdów elektrycznych „trochę się nie liczy” w obecnym cyklu, ponieważ nie skupował BTC od kilku lat, a wręcz przeciwnie – części zasobów po prostu się pozbył.

Coś jest na rzeczy?

Post Balchunasa pojawił się na X po telefonie dyrektora generalnego Strive – Matta Cole’a – do dyrektora generalnego Meta Marka Zuckerberga, który dot. inwestycji w bitcoina.

Podczas konferencji Bitcoin 2025 Cole argumentował, że USD i krótkoterminowe obligacje skarbowe tracą pod kątem siły nabywczej, ponieważ podaż pieniądza M2 rośnie. I właśnie to miałoby skłonić firmy do inwestycji w kryptowaluty.

Zakończył swoje przemówienie, dzwoniąc właśnie na pocztę głosową Zuckerberga:

Już zrobiłeś pierwszy krok. Nazwałeś swoją kozę Bitcoin. Proszę, żebyś zrobił drugi krok i przyjął odważne korporacyjne podejście dot. [stworzenia] bitcoinowej rezerwy.

Warto dodać, że już wcześniej pojawiły się doniesienia o tym, że ​​Meta prowadzi rozmowy dot. wykorzystania na swoich platformach regulowanych stablecoinów. Te miałyby być wykorzystywane w transgranicznych wypłatach dla twórców na np. Instagramie.

Warto przypomnieć, że Meta pracowała nad projektem stablecoina Diem, ale prace te zostały porzucone w 2022 roku. Firma trafiła wtedy pod ostry ostrzał polityków z USA i UE, którzy obawiali się, że projekt zagrozi walutom fiat.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->