LUNA osiąga nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

LUNA osiąga nowe ATH

Zerelik Maciej
terra luna spalanie tokenów

LUNA, token zarządzania, który stoi za siecią Terra, jest dziś bezapelacyjnie liderem rynku. Jego cena wzrosła o ponad 10% i osiągnęła ATH na poziomie 107,27 USD.

Kapitalizacja rynkowa projektu wynosi obecnie 37 miliardów dolarów i plasuje token na ósmym miejscu w rankingu. LUNA to jeden z natywnych tokenów sieci Terra, która posiada również szereg zdecentralizowanych stablecoinów.

TerraUSD (UST), którego kapitalizacja rynkowa wynosi 16,2 miliarda dolarów, jest najpopularniejszym z nich. Jest on także największym zdecentralizowanym stablecoinem, wyprzedającym nawet DAI od MakerDAO.

Ostatnie ruchy cenowe LUNA są najprawdopodobniej związane z informacją, że Luna Foundation Guard (LFG), singapurska organizacja non-profit wspierająca sieć Terra, zakupiła ostatnio Bitcoiny o wartości 135 milionów dolarów, aby wesprzeć rezerwy stablecoina UST.

Jak donosi Bloomberg, zakup został dokonany w poniedziałek w czterech partiach. Do Kwon, dyrektor generalny LFG oraz założyciel i dyrektor generalny Terraform Labs, potwierdził, że od końca stycznia firma nabyła BTC warte ponad 1 miliard dolarów.

W chwili pisania tego tekstu w portfelu LFG znajduje się 27784,9 BTC, czyli około 1,32 miliarda dolarów.

W przeciwieństwie do scentralizowanych stablecoinów, takich jak Tether (USDT), TerraUSD nie jest wspierana przez dolara. Jest za to powiązana z LUNA. Oznacza to, że za każdym razem, gdy ktoś emituje UST, musi również spalić LUNA.

Jednak według Kwon’a rezerwa Bitcoinów pomoże UST w utrzymaniu stabilności. Na początku tego miesiąca powiedział on Bloombergowi:

Powodem, dla którego jesteśmy szczególnie zainteresowani Bitcoinem, jest to, że uważamy go za najsilniejsze cyfrowe aktywo rezerwowe. UST będzie pierwszą rodzimą walutą internetu, która wdroży standard Bitcoina jako część swojej polityki monetarnej.

W zeszłym miesiącu LFG ogłosiło, że zebrało 1 miliard dolarów w prywatnej sprzedaży tokenów LUNA. Fundusze te miały być wykorzystane na pokrycie rezerwy TerraUSD denominowanej w Bitcoinie.

terra luna spalanie tokenów
reklama
reklama