Terra kupi BTC za 10 mld USD, aby zapewnić stabilność UST | Wiadomości | CrypS.

Terra kupi BTC za 10 mld USD, aby zapewnić stabilność UST

Redakcja
terra luna spalanie tokenów

Założyciel Terraform Labs, Do Kwon, przedstawił plany zakupu BTC o łącznej wartości 10 miliardów dolarów. Będą one uzupełniać rezerwy stablecoina projektu – UST.

Terra jest zdecentralizowaną platformą blockchain, która emituje token UST. Terra USD (UST) to algorytmiczny stablecoin powiązany z wartością dolara amerykańskiego, którego wartość jest częściowo utrzymywana przez równoważną ilość natywnego tokena Terra – LUNA.

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów dot. inwestycji w bitcoina. Kwon zauważył w poniedziałek na Twitterze, że Terra nie będzie sprzedawać swoich natywnych aktywów LUNA, aby zbudować swoje rezerwy i że więcej informacji na ten temat pojawi się wkrótce.

Podkreślił również, że jego stablecoin TerraUSD (UST), wspierany przez ponad 10 miliardów dolarów w BTC, „otworzy nową erę monetarną standardu Bitcoina”.

Cointelegraph skontaktował się z CEO projektu, aby dowiedzieć czy plany te są już realizowane, czy póki co jest to tylko pomysł. Założyciel odpowiedział po prostu:

Nie rozumiem tego rozróżnienia, my już kupujemy Bitcoina.

Kiedy użytkownicy Twittera zapytali Kwona, do czego zostaną wykorzystane rezerwy BTC, odpowiedział, że środki te zostaną użyte do zabezpieczenia krótkoterminowych wykupów UST oraz do zdecentralizowanej rezerwy forex.

W jednym z tweetów Kwon napisał również: „Zaczynamy kupować BTC, a Twitter mnie weryfikuje, widzę cię Jack”. Był to ukłon w stronę Jacka Dorseya – maksymalisty Bitcoina i byłego dyrektora generalnego Twittera.

To już drugi raz w tym miesiącu, kiedy Kwon przedstawił plany wzmocnienia rezerw wspierających stablecoina Terry. Po tym, jak TFL przekazało w piątek 12 milionów LUNA na rzecz Luna Foundation Guard LFG (wartych około 1 miliarda dolarów według obecnych cen), by wesprzeć rozwój ekosystemu Terra i trwałość jego stablecoinów, Kwon zapowiedział, że projekt będzie „zwiększał rezerwy do momentu, gdy stanie się matematycznie niemożliwe, by idioci mogli zgłaszać ryzyko de-pegowania UST”.

*peg – W kontekście kryptowaluty peg odnosi się do konkretnej ceny, jaką chce utrzymać token. W większości przypadków peg dotyczy stablecoinów.

terra luna spalanie tokenówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.