Zbliża się halving litecoina. Czy czeka nas skok ceny LTC? | Wiadomości | CrypS.

Zbliża się halving litecoina. Czy czeka nas skok ceny LTC?

Jacek Walewski
litecoin Litecoin [LTC]

Na stronie litecoinhalving.com można śledzić odliczanie do kolejnego halvingu, jaki ma zajść w sieci litecoina. Czy podział nagrody dla górników LTC sprawi, że kurs kryptowaluty wystrzeli?


Przed nami halving litecoina

Halving to zjawisko podziału nagrody dla górników danej kryptowaluty. W praktyce sprawia to więc, że na rynek trafia mniejsza podaż coinów. W przypadku bitcoina oznaczało to dotąd mocną hossę. Podobne zjawisko zachodziło do tej pory na litecoinie. Kolejny halving sieci LTC ma mieć zaś miejsce za 91 dni. Czy więc warto dziś inwestować w „srebro internetu”?

Oczywiście na to ostatnie pytanie nie odpowiemy wprost, bowiem każdy musi podejmować decyzje inwestycyjne samodzielnie i brać na siebie całą odpowiedzialność. Warto jednak zauważyć, że w przeszłości kurs LTC reagował na podział nagrody dla górników nagłymi skokami kursu. Zjawisko może więc pomóc, jeżeli liczymy na szybki zarobek.

W dłuższej perspektywie cena LTC będzie zapewne uzależniona od tego, co będzie działo się na rynku BTC, ETH i innych czołowych cyfrowych walut.

Warto dodać, że litecoin był w przeszłości określany mianem „srebra internetu” (bitcoin był wtedy złotem). Było to w 2013 r., czyli w czasie, gdy na rynku nie było jeszcze etheru. Kryptowaluta, jedna z najstarszych do dziś funkcjonujących, była drugą co do wielkości pod kątem kapitalizacji rynkowej.

Kurs LTC dziś

Dziś 1 LTC kosztuje 88 USD. Oznacza to spadek ceny o 1,45% w skali tygodnia i wzrost o 0,5% od wczoraj. Litecoin pozostaje na 12. pozycji na CoinMarketCap, czyli rankingu kryptowalut uszeregowanych pod kątem wielkości kapitalizacji rynkowej. ATH LTC to 377 USD.

Litecoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut na rynku, stworzona w 2011 roku przez Charliego Lee. Podobnie jak bitcoin, litecoin działa na bazie blockchain, ale posiada kilka unikalnych cech – szybsze potwierdzanie bloków i niższe opłaty transakcyjne.

LTC zostało zaprojektowane jako alternatywa dla bitcoina i ma wiele podobieństw do swojego pierwowzoru. Jednak dzięki swojej mniejszej wartości i szybszym czasom transakcyjnym, litecoin stał się popularny wśród drobnych inwestorów.

litecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.